Dofinansowanie na oddział szpitala psychiatrycznego w Smolnikach

375 tys. zł na potrzeby oddziału szpitala w Smolnikach. 

 

Szpital psychiatryczny w Suwałkach otrzyma dofinansowanie z budżetu województwa podlaskiego w wysokości 375 tys. zł na potrzeby oddziału szpitala w Smolnikach. 

 

Decyzję o przyznaniu środków podjął w środę (25.01) zarząd województwa. Specjalistyczny Psychiatryczny Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Suwałkach dotację w wysokości 375 tys. zł przeznaczy na pokrycie wkładu własnego i kosztów niekwalifikowalnych w prowadzonym projekcie, dofinansowanym z programu regionalnego.

 

Inwestycja polega na przystosowaniu dawnego budynku szkoły na potrzeby oddziału szpitala w Smolnikach. Po remoncie do dyspozycji pacjentów z zaburzeniami emocjonalnymi będzie 25 łóżek. Planowane jest też przeniesienie tam z Suwałk pododdziału leczenia zaburzeń nerwicowych, oddziału dziennego zaburzeń nerwicowych oraz przeniesienie i rozszerzenie zespołu opieki środowiskowej – działającego jako Centrum Zdrowia Psychicznego. Na te działania szpital posiada już podpisane umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia.

1 Komentarzy

to tam całe wioski trzeba pozamykać bo tam tylko pijaństwo samobójstwa gwałty dzieci skakanie z nożami dziwne że redakcje i telewizja się tym nie zajmie 

Dodaj komentarz