Dodatkowe środki dla szpitali w Augustowie i Sejnach

Szpitale w Augustowie i Sejnach otrzymają dodatkowe pieniądze z funduszy europejskich

Szpitale w Augustowie i Sejnach otrzymają dodatkowe pieniądze z funduszy europejskich na zakup sprzętu i aparatury medycznej, w związku z pandemią COVID-19.


Zarząd Województwa Podlaskiego zwiększył dotację na projekt, którego budżet pierwotnie wynosił 54,7 milionów złotych (teraz będzie to blisko 60 mln zł). Z tych pieniędzy 14 jednostek służby zdrowia w województwie (szpitale, stacje pogotowia ratunkowego i stacja sanitarno-epidemiologiczna) mogło się przygotować do walki z COVID-19. Został kupiony sprzęt i aparatura, m.in.: defibrylatory, respiratory, kardiomonitory, ultrasonografy, pompy infuzyjne, ambulanse, łóżka specjalistyczne, a także środki ochrony osobistej dla pracowników służby zdrowia. Dotacja pozwoliła również na wykonanie niezbędnych prac remontowo-budowlanych (przebudowę SOR w Dziecięcym Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym Białymstoku czy wykonanie podjazdu dla karetek przy Szpitalu Wojewódzkim w Łomży).

 

Na posiedzeniu w czwartek, 22 kwietnia Zarząd Województwa Podlaskiego zwiększył dofinansowanie z funduszy europejskich dla szpitali w ramach tego projektu. Szpital w Augustowie otrzyma 340 tys. zł na zakup sprzętu i adaptację pomieszczeń na centralną sterylizatornię, wykonanie wentylacji oraz zakup monitora do pomiaru rzutu serca. Z kolei dotacja dla szpitala w Sejnach wyniesie 1,87 mln zł. Zostanie wydana na: przebudowę pralni na punkt pracy z myciem i dezynfekcją sprzętu, zakup sprzętu i wyposażenia na potrzeby punktu pralniczego i wymianę windy.


- Zdecydowaliśmy się zwiększyć dotację ze względu na nowe potrzeby, wynikające z sytuacji epidemicznej w regionie. Zdrowie i życie mieszkańców stanowi dla nas priorytet. Dokładamy więc wszelkich starań, by placówki medyczne w naszym województwie były jak najlepiej przygotowane do walki z pandemią - stwierdził Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego.

Dodaj komentarz