Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Żarnowie mają nową halę

Hala w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Żarnowie w gminie Augustów

 

Otwarcie nowej sali gimnastycznej odbyło się w miniony piątek (15.09) w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Żarnowie w gminie Augustów. 

 

Po dwóch latach oczekiwań uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła Drugiego w Żarnowie Drugim mogą korzystać z nowej, dużej i dobrze wyposażonej sali gimnastycznej. Koszt inwestycji to 5 milionów złotych. 4,5 miliona złotych pochodziło z rządowego wsparcia, pierwszej edycji Polskiego Ładu. W piątek (15.09) odbyło się oficjalne otwarcie hali z udziałem Ministra Edukacji Narodowej, Dariusza Piontkowskiego. Było tradycyjne przecięcie wstęgi, występy uczniów szkoły, gratulacje i podziękowania. 

- Chcemy, aby dzieci miały dobre warunki do uprawnia sportu, także w mniejszych miejscowościach. Tam często brakowało takich obiektów. Im lepsze warunki do uprawiania sportów, tym więcej chętnych, aby ten sport uprawiać. Być może pojawią się tu talenty, które kiedyś odniosą sukces na arenie krajowej i międzynarodowej - mówił podczas uroczystości Dariusz Piontkowski. 

Dzień później nowy obiekt odwiedzili również Kamil Bortniczuk, Minister Sportu i Turystyki wspólnie z  Mieczysławem Baszko, posłem na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej oraz przedstawicielami Urzędu Gminy Augustów. Podczas wizyty gratulowali tak imponującego budynku sportowego.

- Przez wiele lat byłem nauczycielem wychowania fizycznego, dlatego wiem, jak takie inwestycje są ważne dla gminy, dla szkoły, nauczycieli, ale przede wszystkim uczniów. Serce się raduje, kiedy widzę z jakich udogodnień będą korzystali dziś uczniowie. To w takich miejscach rodzą się sportowcy, olimpijczycy. To tu poznają smak rywalizacji, sportu, osiągnięć. Niech ta sala służy Wam i nam wszystkim - mówił poseł Mieczysław Baszko, prezes Krajowego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych.

 

Dodaj komentarz