Uczennica CKR w Suwałkach najlepsza w konkursie wiedzy o ochronie środowiska

I miejsce w finale III Podlaskiego Konkursu Wiedzy o Ochronie Środowiska

 

Martyna Mendak z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. W. Witosa w Suwałkach zajęła I miejsce w finale III Podlaskiego Konkursu Wiedzy o Ochronie Środowiska.

 

Głównym założeniem konkursu jest propagowanie wiedzy o zanieczyszczeniach środowiska i sposobach ich ograniczania poprzez działania proekologiczne. Konkurs skierowany był do uczniów szkół ponadpodstawowych z województwa podlaskiego, którzy musieli wykazać się wiedzą dotyczącą zagadnień związanych z następującymi tematami: gospodarka odpadami, gospodarka ściekowa, zanieczyszczenie powietrza, monitoring stanu środowiska oraz czynniki fizyczne zanieczyszczające środowisko.

 

W pierwszym etapie, który miał formę testu, wzięło udział 56 uczniów. Do etapu drugiego przeszło 12 uczniów, którzy uczestniczyli w wykładach oraz zajęciach laboratoryjnych, które odbyły się na Wydziale Chemii Uniwersytetu w Białymstoku. Trzeci etap konkursu polegał na przygotowaniu i przedstawieniu prezentacji. 

 

Zwycięzców wyłoniono w miniony wtorek (15.11). Pierwsze miejsce zajęła Martyna Mendak z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. W. Witosa w Suwałkach, druga była Martyna Wilkiel z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Sejnach, a na najniższym stopniu podium znalazł się Patryk Grodzki z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Policealnych w Wysokiem Mazowieckiem.
 

Dodaj komentarz