Szkoły mogą dołączyć do Europejskiego Dnia Sportu Szkolnego 2023

szkoły z całej Europy obchodzić będą Europejski Dzień Sportu Szkolnego

 

W ostatni piątek września, już po raz dziewiąty szkoły z całej Europy obchodzić będą Europejski Dzień Sportu Szkolnego. Obecnie trwa rejestracja szkół. 

 

Ludowe Zespoły Sportowe po raz kolejny zostały partnerem Europejskiego Dnia Sportu Szkolnego (ESSD - European School Sport Day) w Polsce. Ideą ESSD jest celebracja i promocja aktywności fizycznej wśród uczniów tak, by ta aktywność towarzyszyła im każdego dnia. Liczne badania dowodzą, że uczniowie, którzy są aktywni (#Being active), są zdrowsi i lepiej się uczą. Zabawa i sporty zespołowe wywierają dobry wpływ również na ogólną atmosferę panującą w szkole. Czy Twoja szkoła obchodzi dzień sportu? Zorganizujmy go razem!

 

PIĘĆ POWODÓW, BY DOŁĄCZYĆ DO EUROPEJSKIEGO DNIA SPORTU SZKOLNEGO

  1. Podniesienie statusu wychowania fizycznego i sportu w szkołach
  2. Stworzenie atmosfery zabawy i radości poprzez aktywność fizyczną dla młodych ludzi
  3. Propagowanie zdrowego stylu życia i dobrego samopoczucia przez cały okres nauki
  4. Zachęcanie do wybierania postaw włączających i rozwijania umiejętności społecznych wśród uczniów
  5. Dołączenie do innych państw europejskich

 

CO NADAJE TWOJEMU WYDARZENIU ESSD OFICJALNY CHARAKTER?

Zorganizowanie w szkole przynajmniej 120 minut aktywności (#BeActive). Przebiegnięcie lub przejście dystansu odpowiadającego bieżącemu rokowi — np. 2023 metrów w roku 2023. Liczy się także bieganie, skakanie, przeskakiwanie, taniec i każda inna aktywność fizyczna.

- Robimy wszystko by zaktywizować dzieci. Jeszcze 20-30 lat wstecz, trzeba było na siłę zaganiać dzieci z podwórka do domu. I to była dla nich "kara". Dziś, często słyszy się, że dzieci wygania się na siłę z domu na podwórko. I to jest teraz kara. My robimy wszystko, aby dzieci znów mogły poczuć się dziećmi, zapewnić im ruch, pokazać, że sport, spędzanie czasu na świeżym powietrzu, to same plusy. Dlatego tak ważne są dla nas akcje promujące sport i ruch wśród tych najmłodszych, ponieważ to wszystko kiedyś zaowocuje dla rodziców, a może nawet osiągnięć sportowych na arenie ogólnopolskiej czy światowej - mówił Mieczysław Baszko, prezes Krajowego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych. 

Zarezerwujcie ostatni piątek września (29.09) i świętujcie wspólnie ze szkołami z całej Europy i z różnych zakątków świata! Jak dołączyć? Wystarczy zarejestrować swoją szkołę, wybraną klasę lub przedszkole, wypełniając krótki formularz (najpóźniej do 26 września): 

Dodaj komentarz