Suwalskie uczennice wyróżnione w ogólnopolskim konkursie kulinarnym

Finał XII edycji ogólnopolskiego konkursu kulinarnego w Studzieńcu

 

Wyróżnienie oraz czwarte miejsce w ogólnej punktacji to wynik uczennic z Centrum Szkół Kształcenia Rolniczego w Suwałkach w finale XII edycji ogólnopolskiego konkursu kulinarnego. 

 

W piątek (06.10) w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Studzieńcu odbył się Finał XII edycji ogólnopolskiego Konkursu kulinarnego dla szkół gastronomicznych na najlepszy przepis kulinarny wykorzystujący produkty zarejestrowane. Organizatorem wydarzenia było Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi we współpracy z Ogólnopolskim Stowarzyszeniem Szefów Kuchni I Cukierni oraz Polską Inicjatywą Kulinarną.

 

ZS CKR w Suwałkach w finale reprezentowały Katarzyna Klejmont i Maria Renowicka z klasy 2PT. Dziewczyny wykonały danie: Comber z sarny, krupniok w orzechowej panierce, ziemniaki gratin z korycińśkim serem, sos śliwkowy, puree dyniowe, buraki w miodzie, chips z jarmużu.

 

Po ocenie finałowych potraw komisja przyznała uczennicom z Suwałk wyróżnienie, a w ogólnej punktacji zajęły IV miejsce, otrzymując nagrodę w kwocie 1000 zł i plecaki z gadżetami.                        

 

Źródło: ZS CKR Suwałki

Dodaj komentarz