Rekrutacja do żłobka będzie elektroniczna. Brakuje tylko miejsc

Miejsc w Miejskim Żłobku jest mniej niż chętnych

 

- Miejsc w Miejskim Żłobku jest mniej niż chętnych, co wzbudza wiele emocji wśród rodziców. Podjęliśmy decyzję o zastąpieniu tradycyjnej rekrutacji systemem elektronicznym – mówił zastępca Prezydenta Suwałk Roman Rynkowski.

 

Zmienią się zasady naboru do Żłobka Miejskiego w Suwałkach. Przejdzie on, podobnie jak ma to miejsce w przedszkolach i szkołach podstawowych, na system elektroniczny. Ma to zapewnić ciągłość, czyli umożliwić prowadzenie rekrutacji dzieci przez cały rok oraz sprawne zarządzanie procesem naboru. Zmiana spowodowana jest też m.in. faktem, że miejsc w żłobku nie starcza dla wszystkich chętnych. Na liście oczekujących jest obecnie około 280 dzieci, a miejsc 180. Jak mówił Roman Rynkowski, zastępca Prezydenta Suwałk, wprowadza to pewną nerwowość wśród rodziców. 

- Liczba miejsc w Żłobku Miejskim w Suwałkach jest niewystarczająca w stosunku do liczby chętnych, co tym samym wzbudza wiele emocji wśród rodziców. Podjęliśmy decyzję o zastąpieniu tradycyjnej rekrutacji systemem elektronicznym. Mamy też plan by 123 miejsca dla najmłodszych Suwalczan powstały w czwartym już żłobku miejskim. Nasz plan to zaadoptowanie budynku Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej przy ul. Nowomiejskiej, która zmieni swoją lokalizację. Prezydent Suwałk chce na ten cel sięgnąć po środki z programu „Maluch +”. Stosowny wniosek aplikacyjny został już przygotowany i złożony - przekazał Roman Rynkowski.  

Dodaj komentarz