Cykl zajęć sportowych dla dzieci, młodzieży i dorosłych

Fundacja Wojciecha Fortuny otrzymała dofinansowanie na realizację zajęć sportowych

 

Fundacja im. Wojciecha Fortuny po raz kolejny otrzymała dofinansowanie na realizację zajęć sportowych. Dofinansowanie zostało przyznane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

 

Projekty pod nazwą „Upowszechnianie sportu w rodzinie oraz w różnych grupach społecznych i środowiskowych powiatu suwalskiego i sejneńskiego” oraz „Upowszechnianie sportu wśród dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów poprzez organizację zajęć sportowych dla mieszkańców powiatu suwalskiego i  sejneńskiego” to realizacja zajęć sportowych z dyscyplin takich jak: tenis stołowy, koszykówka, badminton, biathlon, piłka nożna fitness, gimnastyka, siatkówka oraz judo.

 

W projekcie biorą udział szkoły z Gminy Szypliszki i Gminy Puńsk: Szkoła Podstawowa w Słobódce, Szkoła Podstawowa w Kaletniku, Szkoła Podstawowa w Puńsku oraz Miasto Suwałki - Suwalski Klub Badmintona. Uczestnikami zajęć są dzieci, młodzież, dorośli oraz seniorzy. Głównym celem zajęć jest harmonijny rozwój fizyczny, poprawa ogólnej kondycji oraz podniesienie sprawności fizycznej uczniów, jak i dorosłych.

        

Założeniem projektu jest pomoc w znalezieniu radości podczas korzystania ze sportowego stylu życia. Pomysłodawcy liczą, że udział w projekcie otworzy oczy na aktywne wykorzystywanie wolnego czasu, a współdziałanie z rodzicami w zajęciach sportowych wspomoże relacje rodzinne. Cykl zajęć sportowych rozpoczął się od lutego i trwać będzie do końca roku kalendarzowego. Każdy uczestnik na koniec zajęć otrzyma dyplom uczestnictwa w zajęciach.    

Dodaj komentarz