Współpraca w dobie pandemii

spotkanie on-line z przedstawicielami miasta partnerskiego Suwałk – francuskiego Grande–Synthe

W piątek (02.04) odbyło się spotkanie on-line z przedstawicielami miasta partnerskiego Suwałk – francuskiego Grande–Synthe. Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk rozmawiał z merem, którym od roku jest Martial Beyaert.

 

Głównym tematem była kontynuacja współpracy obu miast po zakończeniu pandemii koronawirusa. - Sytuacja w Grande–Synthe jest bardzo trudna. Aktualnie podjęto decyzję o zamknięciu wszystkich szkół oraz form kształcenia na najbliższe 3 tygodnie. W rejonie Dunkierki jest bardzo dużo zachorowań. Szpitale są przeciążone – mówił Martial Beyaert Mer Grande–Synthe. Ma to związek z brytyjską odmianą wirusa z uwagi na bliskość GS i Dunkierki od Calais, w którym znajduje się wjazd do tunelu pod kanałem La-Manche.

 

- Francuzi są już zmęczeni obostrzeniami, które wynikają z lockdown`u. W naszym mieście ok 10% społeczeństwa otrzymało już szczepienia. Mamy nadzieję, że dzięki temu pandemia skończy się już niebawem. Zależy nam na współpracy z Suwałkami dlatego też liczę na to, że będziemy mogli spotkać się jak najszybciej – dodał Mer Grande–Synthe.

 

Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk przedstawił aktualne informacje na temat sytuacji pandemicznej w Suwałkach oraz Polsce. – W sierpniu planujemy zorganizowanie Dni Suwałk. Mam nadzieję, że będziemy mogli spotkać się na żywo w naszym mieście, a nie za pomocą narzędzi on-line. Już teraz zapraszam Pana Mera do Suwałk – poinformował włodarz.

 

W spotkaniu wziął udział również Zdzisław Przełomiec, przewodniczący Rady Miejskiej w Suwałkach. Po tym jak w ubiegłym roku ogłoszono stan pandemii na całym świecie współpraca Miasta Suwałki z partnerami z zagranicy ograniczyła się do wymiany e-maili, życzeń, telefonów czy wideokonferencji. Wszystko z uwagi na okresowe zakazy podróżowania oraz konieczność odbycia kwarantanny.

 

Dodaj komentarz