Tarnopol zostanie kolejnym miastem partnerskim Suwałk

"Poznajmy się – Ukraińcy w Suwałkach, Polacy w Tarnopolu”

Wizytą w suwalskiej Bibliotece przedstawicieli Urzędu Miasta ukraińskiego Tarnopola zakończył się projekt "Poznajmy się – Ukraińcy w Suwałkach, Polacy w Tarnopolu”. Wkrótce oba miasta mają nawiązać jeszcze bliższe relacje. 

 

We wtorek (20.09) w Bibliotece Publicznej im. Marii Konopnickiej w Suwałkach odbyło się spotkanie przedstawicieli Biblioteki Miejskiej w Suwałkach i Urzędu Miasta Tarnopol. Suwalska Biblioteka i ukraiński Tarnopol zakończył w ten sposób realizację projektu  „Poznajmy się – Ukraińcy w Suwałkach, Polacy w Tarnopolu”. Bibliotekarze i urzędnicy z ukraińskiego Tarnopola zapoznali się z ofertą suwalskiej Biblioteki. Odwiedzili Midicentrum na Osiedlu Północ oraz Strefę Odkrywania Wyobraźni i Aktywności. Zapoznali się też z nową wstawa stałą w Muzeum im. M. Konopnickiej.

 

W spotkaniu uczestniczył m.in. Roman Rynkowski, zastępca prezydenta Suwałk. Przedstawiciele Urzędu Miasta z Tarnopola podziękowali za pomoc jaką suwalczanie udzielają ich miastu i przekazali medal wdzięczności jaki Prezydentowi Miasta Suwałk nadał Mer Tarnopola. Dodajmy, że w najbliższym czasie ukraiński Tarnopol zostanie kolejnym miastem partnerskim Suwałk. Obecnie przez Radę Miejską w Suwałkach jest procedowany projekt Uchwały Rady Miejskiej nawiązujący współpracę. Oba miasta utrzymują kontakty od 2017 roku czego efektem jest chociażby współpraca Bibliotek Miejskich.

 

Dodaj komentarz