Strefa kibica na Igrzyska Olimpijskie, nordic walking z radnym

Konferencja prasowa radnych klubu Wspólne Suwałki w Ratuszu

 

Ustanowienie na suwalskich bulwarach plenerowej strefa kibica podczas zbliżających się Igrzysk Olimpijskich w Paryżu, czy dyżury radnych z mieszkańcami w formule nordic walking to nowe pomysły radnych z klubu Wspólne Suwałki.

 

W środę (29.05) w suwalskim Ratuszu odbyła się konferencja prasowa klubu Wspólne Suwałki, czyli radnych Karola Korneluka, Adama Ołowniuka i Filipa Olszewskiego, podczas której zaprezentowali oni trzy pomysły, jakie chcieliby wprowadzić w mieście. Jako pierwszy głos zabrał Filip Olszewski, który przypomniał, że 26 lipca bieżącego roku rozpoczną się 33. Igrzyska Olimpijskie w Paryżu. Reprezentanci z ponad dwustu pięciu państw staną do rywalizacji w ponad pięćdziesięciu dyscyplinach sportowych, z czego w ponad trzydziestu Polacy będą mieli swoich reprezentantów. W związku z tym Filip Olszewski proponuje utworzenie na suwalskich bulwarach plenerowej strefa kibica.

- Jest to inicjatywa, która bardzo łączy społeczność międzynarodową, jest to czas, w którym wszystkie konflikty idą na bok i wszystkie oczy zwrócone są w jednym kierunku. W tym roku będą one zwrócone w kierunku paryskich aren. Wiele miast w Polsce organizuje w tym czasie plenerowe strefy kibica w których mieszkańcy mogą gromadzić się, integrować i dzielić te kibicowskie emocje. My chcielibyśmy zaproponować w Suwałkach naszym mieszkańcom podobną inicjatywę. Chcielibyśmy, aby na suwalskich bulwarach powstała letnia plenerowa strefa kibica, gdzie nasi mieszkańcy będą mogli spotykać się, integrować i gdzie będą mogli przede wszystkim dzielić właśnie te kibicowskie emocje. To będzie służyło przede wszystkim integracji mieszkańców. W trakcie kampanii wyborczej słyszeliśmy hasła, że brakuje nam miejsc do rekreacji, brakuje nam miejsc do wyjścia po pracy, a jedynymi miejscami, gdzie możemy pójść są tak naprawdę jakieś bary i restauracje. Chcielibyśmy, żeby były takie przestrzenie w mieście i dlatego wychodzimy naprzeciw tym oczekiwaniom, proponując powstanie takiej strefy kibica. Ponadto będzie to służyło turystyce, dlatego że sezon letni oczywiście turystów w samych Suwałkach i w okolicach będzie bardzo dużo i turyści będą szukali takich miejsc jak strefy kibica. Poza tym przyczyni się to do pobudzenia wzrostu gospodarczego u naszych lokalnych przedsiębiorców, ponieważ mieszkańcy będą najzwyczajniej w świecie zostawiali tam pieniądze, a warto wspomnieć, że w tym roku na suwalskich bulwarach tych lokali usługowych będzie latem nieco więcej.

Karol Korneluk poruszył z kolei temat funkcjonującej od kilku lat w mieście Suwalskiej Karty Mieszkańca. Jego zdaniem są tu pewne braki jeśli chodzi o partnerów tej karty. Obecnie jest ich 29. Radny chce w większym stopniu zachęcić lokalnych przedsiębiorców do uczestnictwa w tym programie.

- Przedsiębiorcy, szczególnie osoby mające punkty gastronomiczne, usługowo-handlowe zwracają nam uwagę, że nikt nie zwrócił się do nich z taką propozycją. Dlatego też chcielibyśmy, aby ta karta mieszkańca, która funkcjonuje w wielu sferach, została wzbogacona o tych partnerów. Żeby te działania promocyjne i marketingowe dla tych przedsiębiorstw i usługodawców była wzmocniona. Chcemy, żeby jak najwięcej osób mogło skorzystać z tej karty, jak również przedsiębiorców prowadzących tu swoją działalność.

Na koniec Adam Ołowniuk zaproponował, aby dyżury radnych odbywały się nie tylko w Urzędzie Miasta, ale również "na zewnątrz". Na początek miałoby to być Osiedle Północ. Zaoferował się też do aktywnych spotkań na spacerach nordic walking.

- Na spotkaniach klubów nasz pomysł nie wiem czy się nie spodobał, ale nie został przyjęty jakoś pozytywnie. Stąd my jako klub Wspólne Suwałki nasze dyżury radnych będziemy odbywać również na Osiedlu Północ w jednostkach miejskich. Chodzi mi o Aquapark, ewentualnie SOK. Proponuję tez nową formę - nordic walking z radnym. Kto ewentualnie będzie chciał czynnie przyjść, pospacerować, nauczyć się prawidłowego chodzenia z kijkami, to ja będę służył pomocą. Również w takiej formie będę prowadził spotkania z mieszkańcami na swoich dyżurach i nie tylko.  

3 Komentarzy

oczywiście że tak. Kredyt dla mlodych?? wiesz w ogóle o czym piszesz???   Od ponad 30 lat te same ryje, te same pomysły i ta sama bylejakosc. Wmówili nam że wybór mamy jedynie między Po a Pisem, między Lidlem a Biedronka!

Dodaj komentarz