Policjanci zachęcają do oznakowania rowerów

policjanci kontrolują tysiące rowerzystów w sezonie letnim

 

Aby zapobiegać utracie jednośladu, rower warto odpowiednio zabezpieczyć. W tym celu, należy zastosować różnego rodzaju zapięcia techniczne. Suwalscy policjanci dodatkowo zachęcają do oznakowania swoich jednośladów.


Podczas każdego sezonu rowerowego policjanci kontrolują tysiące rowerzystów, sprawdzając jednocześnie, czy posiadany przez nich jednoślad nie pochodzi z przestępstwa. W sytuacji, gdy odzyskują skradziony rower, natychmiast rozpoczyna się przeszukiwanie baz danych, ustalanie do kogo należał oraz gdzie i kiedy doszło do jego kradzieży. Możliwe jest to jednak tylko w sytuacji, gdy zgłaszający taką kradzież poda numer fabryczny i cechy charakterystyczne utraconego jednośladu.


Bardzo często podczas zgłaszania w jednostce Policji faktu utraty roweru, osoby pokrzywdzone informują, iż nie są w stanie podać numerów fabrycznych wybitych na ramie, gdyż nigdy ich nie zapisały. Oznakowanie jednośladu przez policjantów, polega na spisaniu marki i numeru fabrycznego oraz naniesieniu na pojazd metodą tajnopisu kodu identyfikującego właściciela roweru.

 

Chcesz oznakować rower:

  • przyjedź rowerem;
  • musisz mieć przy sobie dowód osobisty;
  • jeżeli chcesz by Twoja niepełnoletnia pociecha miała oznakowany rower, zapraszamy Was razem;
  • musisz mieć przy sobie także dokumenty potwierdzające zakup roweru.
2 Komentarzy

Heniek ..

31/05/2024

działanie pozbawione sensu , oznakowałem rower po jakimś czasie mi go ukradli ,  mówię do policjanta o tym , on mi odpowiada że to nic nie da i w niczym nie pomorzę ,  

Dodaj komentarz