Koncert TVP "Razem dla bezpiecznych granic" antypromocją Suwałk?

Piknik militarny i koncert na suwalskich bulwarach organizuje tvp

 

O koncercie Telewizji Polskiej "Razem dla bezpiecznych granic" na suwalskich bulwarach, rozmawiano w środę (06.09) na sesji Rady Miasta Suwałki. - Mam olbrzymie wątpliwości, czy taka impreza przyniesie Suwałkom korzyść - mówił radny Wojciech Pająk. 

 

Wczoraj suwalscy radni dyskutowali podczas sesji Rady Miasta nad powodem odwołania koncertu z okazji 10-lecia Suwalskiego Ośrodka Kultury Bisz, Marika, Matylda/Łukasiewicz. Jedną z przyczyn niskiej sprzedaży biletów miałby być bezpłatny koncert organizowany tego samego dnia, czyli 17. września na Bulwarach nad Czarną Hańczą przez TVP pod hasłem "Razem dla bezpiecznych granic". Wojciech Pająk, radny z klubu Suwałki Przyszłości pytał o rolę prezydenta w organizacji imprez kulturalnych przez TVP. Jego zdaniem impreza pod takim hasłem nie przyniesie miastu korzyści. 

- Ja mam olbrzymie wątpliwości, czy taka impreza transmitowana w publicznej telewizji ogólnopolskiej, przyniesie Suwałkom korzyść. Promocyjnie i zdroworozsądkowo - kończymy sezon turystyczny z mniejszym ruchem turystycznym w Suwałkach i na Suwalszczyźnie. Jeśli impreza pod takim tytułem się odbędzie, to nie będzie to reklama Suwałk jako pogodnych, jako miejsca bezpiecznego. Całe nasze wysiłki promocyjne, łącznie z milionami na Ślepsk, to wszystko może po prostu się zmarnować. Moje pytanie brzmi, czy pan prezydent ma na to jakiś wpływ, czy ta impreza musi się odbywać w Suwałkach? Może w Gibach, gdzie jest więcej pograniczników, może gdzie indziej?

W odpowiedzi Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk przekazał, że miasto zarządza terenami publicznymi, terenami miejskim i jeżeli ktoś składa wniosek o organizację zawodów, koncertu, czy postawienie cyrku, to miasto wyraża zgodę na takich samych warunkach dla wszystkich. 

- Ja nie będę recenzentem i jednemu wyrażał zgodę, a drugiemu odmawiał. Ten teren bulwarów to publiczna własność. Tego typu wydarzenie faktycznie jest przygotowywane. Mało tego, będzie również piknik wojskowy. 17 września jak zawsze spotykamy się na uroczystościach przy pomniku żołnierzy września, później ma być ten piknik militarny, a o godzinie 17.00 ma być koncert transmitowany przez TVP. Będzie wystawiona scena o wymiarach 35 metrów na 20 metrów głębokości - takiej sceny jeszcze w Suwałkach nigdy nie było. Oczywiście wszystko to organizuje TVP. Pobieramy opłatę według cennika, który mamy, który funkcjonuje za udostępnienie tych terenów i oczywiście te należności będą zainkasowane. Koncert będzie poświęcony tematyce obronnej, militarnej. Jak się ostatecznie będzie nazywał, to nie wiem. Z moich wstępnych informacji wynika, że będzie brał w nim udział Zespół Reprezentacyjny Wojska Polskiego i soliści. Ale ilu tych solistów i kto to my nie wiemy. My nie odpowiadamy za artystów i za organizatorów, natomiast jeśli będzie coś nie tak, to wyciągniemy z tego wnioski, ale dzisiaj nie ma żadnych podstaw, żeby zakazywać komuś korzystania z terenu miejskiego.  

 

Więcej o odwołanym koncercie z okazji 10-lecia Suwalskiego Ośrodka Kultury:  

https://www.suwalki.info/wiadomosci/kultura/koncert-z-okazji-10lecia-suwalskiego-osrodka-kultury-powinien-sie-odbyc-czy-nie

26 Komentarzy

Dla radnego Pająka promocją miasta będzie projekcja filmu Holland na bulwarach. Starszny jest ten infantylizm, całkowity brak umiejętności myślenia w kategoriach interesu państwa i bezpieczeństwa obywateli. Pająk to będzie bronił trawniki przed koszeniem, drzewka przed wycinką, bo tylko tyle potrafi objąć swoim rozumem. 

Czesław

07/09/2023

No tak już od kilku miesięcy słychać lament ! Te PISIORY co wyprawiają ! Imigrantów od Łukaszki nie wpuscili ,Ukrainie POmogli ! Przecież bracia Czerwona Zaraza już miał być u nas aż do Wisły a te ch.....ne PISIORY wszystko zepsuli ! Nawet Jednostkę Wojskową w Suwałkach odbudowali ! No a teraz jeszcz chcą koncert z tej okazji ! 

Ciekawski lewak

07/09/2023

Dodane przez Czesław w odpowiedzi na

Nie wpuścili od Łukaszenki, bo łapówki nie dostali, słyszałeś suwerenie o aferze ministra spraw zagranicznych Wawrzyka, którego po cichu wyje bali kilka dni temu ze stanowiska - 350 tysięcy "lewych" wiz za łapówki, 135 tysięcy emigrantów z Azji i bliskiego wschodu ściągniętych przez PiS do Polski,  wiem, że u was w kurwizji o tym nie mówią. Przemyt ludzi przez granicę białoruską kwitnie, codziennie niemieckie służby zatrzymują na swojej granicy nawet do kilkuset emigrantów na dobę, którzy trafiają tam przez Polskę z Białorusi,  wiesz o tym czy nie? Jeżeli chodzi o jednostkę wojskową to nic nie odbudowali tylko zmienili nazwę i od dwóch czy trzech lat remontują jeden drewniany carski barak. A ten partyjny spęd nazwany potocznie koncertem nie jest z żadnej okazji, to tylko prymitywna i śmierdząca kampania wyborcza zwana potocznie kiełbasą, podlana pseudopatriotycznym patosem, coś w stylu przedwojennych sanacyjnych farmazonów  "Nie oddamy nawet guzika", czy coś tam takiego.

 

....kultury, wiedzy i argumentów do prowadzenia dyskusji to się obraża i poniża, wpisz sobie Wawrzyk  i poczytaj, może coś zrozumiesz, a od mojego stanu zdrowia to się po prostu odpier.dol. bo nie jesteś  moim lekarzem.

SUWALAKPATRIOTA

07/09/2023

"[...]Miejsce widowiska jest nieprzypadkowe. Przesmyk Suwalski ma dzisiaj, w kontekście rosyjskiej agresji na Ukrainę, doniosłe znaczenie strategiczne, nie tylko dla Polski, lecz także dla całego regionu bałtyckiego. Przerywnikami koncertu będą felietony zawierające relacje z aktualnej sytuacji na polskiej granicy.[...]"

Tylko będą ludzi straszyć nieistniejącym zagrożeniem. Najlepsza antypromocja dla Suwalszczyzny, to nazywanie jej "przesmykiem suwalskim".

Niektórzy upatrują "promocji" miasta w rozpowszechnianiu filmu "Stalag IF Sudauen"..

W tym kontekście koncert na bulwarach wydaje się optymistycznym wydarzeniem.

W tym mieście mieszkają  osoby o różnych poglądach i pewnie ok 40% koncert TVP nie przeszkadza, a znaczna część pewnie chętnie weźmie udział w tym wydarzeniu. Nie chcesz to nie przychodź nikt Cie nie zmusza. Ta wasza tolerancja nie jest  warta funta kłaków z ryżego łba waszego wodza.

Zygmunt Rynkiewicz

13/09/2023

Bardzo dobrze że taka impreza sie odbywa jak taki radny Kleszcz  nie widzi promocji Suwałk to co on robi w Radzie Miasta. Co to za cieć?

Dodaj komentarz