Jak zminimalizować w Suwałkach skutki finansowe epidemii?

Jak zminimalizować w Suwałkach skutki finansowe epidemii?

Renegocjacje bądź wypowiedzenia umów czy obniżenie kosztów gospodarki śmieciowej to pomysły radnego Zbigniewa De-Mezera z klubu "Łączą nas Suwałki" na minimalizację finansowych skutków epidemii.

 

W związku z trwającą epidemią, a w szczególności z poszukiwaniem środków finansowych w budżecie miasta na minimalizację jej skutków, radny zwrócił się z interpelacją w sprawie rozważenia renegocjacji umów zawartych przez Miasto Suwałki: 


1. Umowa zawarta na dostawę energii elektrycznej. 
2. Umowa zawarta na ubezpieczenie mienia. 
3. Umowa zawarta na obsługę kredytów. 

 

Podjęcie rozmów z podmiotami, z którymi zostały zawarte ww. umowy wydaje się w tym momencie zasadne, gdyż może spowodować mniejsze wydatki Miasta (a w przypadku dwóch pierwszych umów także jednostek organizacyjnych miasta i innych podmiotów) - argumentuje De-Mezer.

 

Radny chce także, aby rozważyć wypowiedzenie umowy na świadczenie usług w zakresie pomocy psychologicznej dla Powiatu Suwalskiego. - Zgodnie z przepisami prawa samorząd na prawach powiatu ma obowiązek świadczyć takie zadanie. Miasto Suwałki ma powołaną do tego celu wyspecjalizowaną jednostkę – Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną, Powiat Suwalski co roku płaci za realizację tych zadań (na podstawie corocznie negocjowanej umowy) dla naszego Miasta. W Łomży istnieją dwie poradnie - jedna świadczy usługi dla mieszkańców Miasta Łomża, druga dla Powiatu Łomżyńskiego - czytamy w interpelacji. 

 

Kolejne działania miałyby objąć zakres gospodarki śmieciowej w celu obniżenia kosztów całego systemu w Suwałkach. Stworzenie szczególnych możliwości w tym zakresie do 31 grudnia 2020 roku, zdaniem radnego, daje szansę znaczącego obniżenia kosztów w tym obszarze. 

Dodaj komentarz