31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w niedzielę w Suwałkach

Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!

 

100 wolontariuszy z puszkami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pojawi się w najbliższą niedzielę (29.01) na ulicach Suwałk. Wiele atrakcji czekać też będzie w hali Suwałki Arena.

 

Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych! - pod takim hasłem odbędzie się w całym kraju 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Sepsa w skrócie to zespół objawów wywołanych nagłą, niekontrolowaną reakcją organizmu na zakażenie. W przebiegu sepsy w ciągu kilku godzin może dojść do niewydolności wielonarządowej, wstrząsu i śmierci. Datki zasilające puszki wolontariuszy pozwolą Fundacji WOŚP wyposażyć szpitale w urządzenia przyspieszające diagnostykę zakażeń.

 

W Suwałkach finał WOŚP ponownie odbędzie się w hali Suwałki Arena. Suwalski Sztab został zorganizowany w tym roku przy Miejskim Klubie Sportowym Ślepsk Malow Suwałki we współpracy z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Suwałkach i Suwalskim Ośrodkiem Kultury. W programie przygotowano wiele atrakcji, w tym koncerty, animacje, wydarzenia sportowe, czy występy zespołów z SOK:

 

  • W dniu Finału na Arena Suwałki odbędą się zabawy i animacje skierowane do najmłodszych o które zadbają Magiczne Ludki z  Centrum Aktywności i Arteterapii PIU, oraz Naukowy Kwadracik gdzie poprzez ciekawe doświadczenia i eksperymenty dzieci są wprowadzane w świat nauki.
  • Równocześnie odbędzie się mini Turniej Szachowy organizowany przez Klub Szachowy Hańcza połączony z ABC szachów.
  • Suwalskie Wigry zaproponują Nam akcję “1947 Goli dla WOŚP ” oraz spotkanie z zawodnikami Klubu.
  • Centrum Sportów Walki Berserker’s Team Suwałki zaprezentuje czym jest brazylijskie JIU JITSU oraz MMA , nie zabraknie walk sparingowych w wykonaniu młodych wychowanków klubu. Pogramy też w Badmintona z Suwalskim Klubem Badmintona.
  • Automobilklub Suwalski zaprasza na Track Day który odbędzie się na torze przy ul.Sikorskiego, gdzie w bezpiecznych warunkach sprawdzić będzie można swoje auto i umiejętności.
  • Do tej pory odbyły się także dwa domowe mecze Ślepsk Malow Suwałki podczas których kwestowaliśmy z puszkami WOŚP .
  • Na scenie w Suwałki Arena zaprezentuje się Młoda Generacja Muzyków tworzących kilka suwalskich zespołów: The Walls Will Colapse, Cursed Knowledge, Who Asked,  Pancermałpa, Society”s Error 404, Exitilium.
  • Wiktoria Szulewska z pokazem tańca nowoczesnego.
  • Imprezą towarzyszącą 31. Finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie Stacja Pogodne Suwałki

 

Dodaj komentarz