Trudna sytuacja na granicy polsko-białoruskiej. Mobilizacja WOT [wideo]

alert gotowości sił do wsparcia Straży Granicznej na granicy polsko-białoruskiej

Trwa mobilizacja Wojsk Obrony Terytorialnej, które podniosły alert gotowości sił do wsparcia Straży Granicznej na granicy polsko-białoruskiej.

 

Ministerstwo Obrony Narodowej opublikowało w poniedziałek (08.11) film ze strefy objętej stanem wyjątkowym, na którym z lotu ptaka widać ogromną grupę migrantów znajdujących się obecnie w okolicach Kuźnicy.

- Na granicy pełni służbę już ponad 12 tys. żołnierzy. Podnieśliśmy stan gotowości Wojsk Obrony Terytorialnej. Wspólnie ze służbami MSWiA jesteśmy przygotowani do obrony polskiej granicy - przekazał za pomocą mediów społecznościowych Mariusz Błaszczak, Minister Obrony Narodowej.  

- Podnosimy ALERT GOTOWOŚCI naszych sił do wsparcia Straż Graniczna!
Od godziny 10:30 100% żołnierzy #1PBOT #2LBOT i #4WMBOT jest w 6-godzinnej GOTOWOŚCI do działania. Żołnierze, uprzedźcie swoich pracodawców i rodziny! Przejrzyjcie wyposażenie -
czytamy we wpisie Wojsk Obrony terytorialnej.

W ciągu ostatnich trzech dni funkcjonariusze Straży Granicznej ujawnili 1032 próby nielegalnego przekroczenia granicy. Zatrzymano 25 nielegalnych imigrantów. Wobec 321 cudzoziemców wydano postanowienia o opuszczeniu terytorium Polski. Za pomocnictwo w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy polsko – białoruskiej zatrzymano 12 osób.

Video file

Źródło: Ministerstwo Obrony Narodowej

4 Komentarzy

Jeśli dojdzie do wojny, to wy, wstrętny gnidy lewackie będziecie mieli krew na rękach, popiercie lukaszenke bo chcecie przyjmować migrantów, wśród których jest dużo przestępców, macie gdzieś Polaków, ale my Polacy wamtego nie wybaczymy, UE też tylko wspiera słowami,

 

Ciekawski lewak

09/11/2021

Dodane przez Basia w odpowiedzi na

Mam dwa pytania do kulturalnej i oczytanej Basi:

1. Jak tam pogoda dzisiaj w Moskwie?       

2. Ile rubli płaci ci Putin za takie publiczne szczekanie towarzyszko?

Dodaj komentarz