Tak promowało się Podlasie w 2019 roku

Tak promowało się Podlasie w 2019 roku

Dofinansowanie Suwałki Blues Festival, wsparcie klubów sportowych czy kręcony w podlaskich plenerach serial Rodzinka.pl. W poniedziałek (27.01) podczas konferencji prasowej marszałek Województwa Podlaskiego podsumował działania promocyjne za ubiegły rok.

W 2019 r. na promocję województwa – koncerty, wydarzenia sportowe, gospodarcze, kulturę realizowane przez podmioty zewnętrzne, samorząd wydał ponad 5,7 mln zł. Były to działania o zasięgu ogólnokrajowym, dzięki którym nasz region zyskał m.in. większą rozpoznawalność i poprawił wizerunek.

- Nie chciałbym, aby jedna niefortunna decyzja, za którą po raz kolejny przepraszam, przekreśliła wszystkie wydarzenia, które odbyły się w ubiegłym roku dzięki samorządowi województwa podlaskiego – mówił Artur Kosicki.

Na promocyjne działania kulturalne i rozrywkowe w 2019 r. samorząd województwa wydał 2 mln 228 tys. zł. To m.in. realizacja Letniej Trasy Dwójki w Łomży, dofinansowanie Suwałki Blues Festival i festiwalu Up to Date. Hitem lata okazał się, współorganizowany z telewizją Polsat, koncert Disco pod Gwiazdami – transmisję telewizyjną wydarzenia odbywającego się na kampusie Politechniki Białostockiej obejrzało ok. 6 mln widzów, a prawie 80 tys. bawiło się na koncertach. Współfinansowany przez samorząd województwa, benefis Zenka Martyniuka obejrzało na antenie TVP blisko 4 mln widzów. Kwotą blisko 2 mln zł samorząd województwa wsparł działania z obszaru „Społeczeństwo”. Fundusze przeznaczono na organizację m.in. Pikniku Militarnego „Misja Wschód”, 20. Marszu Pamięci Sybiru, Biegu im. ks. Suchowolca, koncertów na rzecz Fundacji Naszpikowani, Podlaskiego Hospicjum Dziecięcego. Wsparto też Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Marszałek Kosicki podkreślał, że województwo chętnie promuje region przez utalentowanych sportowców – takim nieoficjalnym ambasadorem Podlaskiego w USA stał się znakomity pięściarz Kamil Szeremeta. Wsparcie otrzymali też organizatorzy maratonów, kluby sportowe, szachiści. Łącznie na wydarzenia sportowe promujące region przekazano 1mln 100 tys. zł

Najwięcej, bo aż 2 mln 900 tys. wyniosła promocja podlaskich firm i promocja gospodarcza regionu. Samorząd wsparł kwotą 2 mln zł 24 podlaskie firmy. Współorganizował też Wschodni Kongres Gospodarczy. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych działań promocyjnych w regionie jest też od lat organizowany przez UMWP konkurs Nagroda Podlaska Marka. 
Na działania promocyjne w obszarze edukacji samorząd województwa przekazał 83 tys. zł, a na związane z turystyką 167 tys. zł – to m.in. takie przedsięwzięcia jak realizacja popularnego serialu Rodzinka.pl w naszym województwie. Podczas konferencji marszałek poinformował też, że na zlecenie Biura Promocji UMWP zostaną przeprowadzone badania dotyczące postrzegania województwa podlaskiego na zewnątrz. - Będą to badania prowadzone w różnych obszarach – kultury, sportu, gospodarki, też w obszarze społecznym - Na ten cel biuro ma zabezpieczone 250 tys. w tegorocznym budżecie. Wyniki badań będą wstępem do opracowania nowej strategii promocji województwa.


Źródło: Wrota Podlasia

Dodaj komentarz