Śledztwo w sprawie śmierci 21-letniej kobiety w Sejnach

śledztwo w celu wyjaśnienia okoliczności śmierci 21-letniej kobiety z Sejn

Prokuratura Rejonowa w Sejnach wszczęła śledztwo w celu wyjaśnienia okoliczności śmierci 21-letniej kobiety, która w sobotę (24.04) w nocy została zatrzymana przez funkcjonariuszy Komendy Policji w Sejnach, a po około trzech godzinach zmarła w szpitalu w Sejnach.

 

Ze wstępnych ustaleń wynika, że w sobotę 24 kwietnia około godziny 22.50 policjanci zatrzymali w Sejnach do kontroli samochód osobowy, który wykonywał gwałtowne manewry. Kierowcą okazała się 21-letnia kobieta. Dokonano badania na obecność w organizmie alkoholu lub narkotyków i uzyskano dodatni wynik pod kątem narkotyków. Zatrzymano więc kobietę w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa kierowania pojazdem pod wpływem narkotyków.

 

Kobietę przewieziono do Komendy Powiatowej Policji w Sejnach, gdzie w pewnym momencie osunęła się i zaczęła się dusić. Policjanci próbowali jej pomóc. Wezwano także karetkę, która przetransportowała kobietę do szpitala. W szpitalu stan kobiety nagle się pogorszył i straciła przytomność. Konieczna była reanimacja, jednak około godz. 2.00 stwierdzono zgon kobiety. Lekarze z przełyku kobiety wyciągnęli kilka torebek strunowych z zawartością. Wstępne badania wskazują, że mogą to być narkotyki, ale kategoryczne potwierdzenie tego wymaga specjalistycznej opinii.

 

Obecnie trwają czynności śledcze w celu wyjaśnienia wszystkich okoliczności tej sprawy. W związku z tym, że śledztwo ma związek z funkcjonariuszami Policji, standardowo od jego dalszego prowadzenia zostanie wyłączona Prokuratura Rejonowa w Sejnach, która na co dzień współpracuje z sejneńskimi policjantami. Kierownictwo Prokuratury Okręgowej zadecyduje kto dalej będzie prowadził śledztwo.

 


Źródło: Prokuratura Okręgowa w Suwałkach

Dodaj komentarz