Rozbój na 23-letniej mieszkance gminy Wiżajny

zatrzymali dwie osoby podejrzane o rozbój na 23-letniej mieszkance gminy Wiżajny

Suwalscy policjanci zatrzymali dwie osoby podejrzane o rozbój na 23-letniej mieszkance gminy Wiżajny. Napastnicy uderzyli pokrzywdzoną w twarz, po czym zabrali jej telefon komórkowy. 

 

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach w czwartek (18.02) po południu został poinformowany o rozboju, do którego doszło nad ranem przy jednym z bloków w Wiżajnach. We wskazane miejsce został wysłany patrol. W rozmowie ze zgłaszającą mundurowi ustalili, że poszkodowana została zaatakowana przez kobietę i mężczyznę, którzy uderzyli ją w twarz, po czym ukradli jej telefon komórkowy wartości około 600 złotych. 

 

Mundurowi rozpoczęli poszukiwania podejrzanych o rozbój. Kilka godzin od zawiadomienia tożsamość podejrzanych była już znana funkcjonariuszom. Okazali się nimi 32-letni mieszkaniec Suwałk oraz jego o 7 lat młodsza wspólniczka. Policjanci odzyskali też skradziony telefon komórkowy. Dodatkowo, w trakcie wykonywanych czynności, śledczy ustalili, że zatrzymany mężczyzna także w listopadzie ubiegłego roku dokonał rozboju na terenie gminy Wiżajny. Wówczas to, grożąc użyciem noża 22 latkowi ukradł mu dwie kurtki zimowe. W sobotę zatrzymani usłyszeli zarzuty. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Za to przestępstwo Kodeks karny przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności.

 

2 Komentarzy

Dodaj komentarz