Przedsiębiorcy z Rutki-Tartak laureatami konkursu "Sposób na sukces"

KDRH Karmniki dla ryb hodowlanych Krystyny i Grzegorza Osińskich z Rutki-Tartak

KDRH Karmniki dla ryb hodowlanych Krystyny i Grzegorza Osińskich z Rutki-Tartak to jedna z dwóch firm w województwie podlaskim nagrodzona w tegorocznej edycji konkursu "Sposób na sukces".

 

Konkurs "Sposób na sukces" pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy organizowany jest przez Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie. Swoim zasięgiem obejmuje działania i inicjatywy kreujące przedsiębiorczość na obszarach wiejskich. W tegorocznej edycji konkursu wśród laureatów znalazły się dwa rodzinne przedsięwzięcia z województwa podlaskiego.

 

Wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski uhonorował laureatów konkursu z województwa podlaskiego pamiątkowymi grawertonami, które wręczyła dyrektor Wydziału Rolnictwa i Środowiska PUW Mirosława Jaroszewicz-Łojewska. Spotkania z laureatami były okazją do zapoznania się ze specyfiką firm, zakresem działalności oraz planami na przyszłość.

 

Zwycięskie firmy z województwa podlaskiego to:

  • Kuźnia Smaków, której właścicielką jest Katarzyna Zawadzka ze Studzianek (Gmina Wasilków, powiat białostocki) – II miejsce w kraju, w kategorii przedsięwzięcie rodzinne, za inicjatywę Wiejskie Bistro.
  • KDRH Karmniki dla ryb hodowlanych Krystyny i Grzegorza Osińskich z Rutki-Tartak (powiat suwalski) - III miejsce w kraju, w kategorii przedsięwzięcie rodzinne, za inicjatywę Wytwarzanie innowacyjnych karmników dla narybku.

 

Dodaj komentarz