Kolejna umowa na remont drogi podpisana

Przebudowa odcinka drogi powiatowej Suwałki – Okuniowiec – Kaletnik – Wiatrołuża – Zaboryszki

 

W czwartek (02.11) w Starostwie Powiatowym w Suwałkach podpisana została umowa na przebudowę odcinka drogi powiatowej nr 1153B Suwałki – Okuniowiec – Kaletnik – Wiatrołuża – Zaboryszki.

 

Wczoraj Zarząd Powiatu Suwalskiego, reprezentowany przez starostę Witolda Kowalewskiego i jego zastępcę Artura Łuniewskiego, podpisał umowę na realizację inwestycji pn. Przebudowa odcinka drogi powiatowej nr 1153B Suwałki – Okuniowiec – Kaletnik – Wiatrołuża – Zaboryszki w km 5+096 – 6+820. Wykonawcą inwestycji jest Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe S.A.

 

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie przebudowy blisko 2 km odcinka drogi powiatowej, polegające między innymi na: wykonaniu nowej konstrukcji jezdni z mieszanek AC 11S o szerokości 6,0 m dla obciążenia ruchu KR2, ciągu pieszo – rowerowego, zjazdów, oznakowania pionowego i poziomego oraz elementów bezpieczeństwa ruchu.

 

Wartość inwestycji, współfinansowanej z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg oraz przez Gminę Suwałki, zakontraktowano na kwotę 6 617 931,25 zł. Prace powinny zostać wykonana w ciągu 330 dni od podpisania umowy.

5 Komentarzy

Ciekawski Lewak

06/11/2023

no to ostanie podrygi. Piszcie piszcie już się kończy cięcie wstęg. Tacy pyszni byli starostowie... Nie samymi drogami żyje człowiek ale też szacunkiem jakim starosta lub poseł darzy mieszkańców, radnych, pracowników. A tego ostnimi laty brakowało. Ciekawe jak pójdą wioną wybory? I jak potem kasa będzie dzielona bez naszego posła? Starosta też już nie będzie kazał stać wójtom z upokorzeniam ze śmiesznymi kartkami. W starostwie natomiast brak kompetencji na każdym kroku, traktowanie petenta jak śmiecia. Zwłaszcza wydział pozwoleń na budowę. Same kary tylko i straszenie, zero pomocy i stosy wymagań a jak zapytasz o pomoc to Pani od razu nic nie wie i przepracowana. W wyborach będziemy pamiętać. Pycha idzie przed upadkiem szanowny Panie starosto. Więc ciesz się ostatnimi przeciętymi wstęgami. Ludzie potrzebują nie tylko drogi i chodnika ale i szacunku i zrozumienia,a u was tylko pycha była.

Owszem masz rację ale oni niczym różnić się nie będą. A obecnym oderwanie od koryta się po prostu należy za brak poszanowania dla innych ludzi. Skoro nie może być lepiej to miło będzie popatrzyć jak upadek nadchodzi który kroczył wraz z pychą która kroczyła przed naszym posłem, starostą i innymi podwładnymi obecnej zepsutej władzy.

Mam do pana ,panie Ciekawski Lewaku prośbę . Przeczytaj co napisałeś i zastanów się nad tym . Masz pretensje ,że za czasów PISu cały czas coś robili ? Drogi naprawiali ,szkoły budowali i remontowali , robili ,ciągle coś robili . A to że potem otwierali to chyba normalne . Nie otworzysz czegoś czego nie zrobili .Fakt -bywało że np.pan Komorowski otwierał budowę obwodnicy ale tylko dla potrzeb nagrania (w szczerym polu przyjechało sporu sprzętu a po rozjechali się do dziś ) . Więc co? Mieli Tuska prosić by coś otwierał ,czego nie zrobił ? Jak Tusk rządził to też robił ale nie Polsce . Jak z OFE zabrał pieniądze to dużą część przeznaczył na ratowanie BANKÓW W ...............GRECJI !!! Banków które nawet nie były Greckie . Jak zapytali się to powiedział ,że ,,pieniądze z OFE nie należą do Polaków !!! Więc mam pytanie -Kto zasługuje na szacunek ? O jakim szacunku pan mówi ?
 

Ciekawski Lewak

09/11/2023

Dodane przez Czesław w odpowiedzi na

Robić czesiu to można w nocniczek. Nie samym robieniem żyje człowiek. Czy Ty to pojmujesz? Czy TVpis ci ostatnią komórkę wyżarło w mózgu? Nikt im nie ujmuje "robienia" ale robienie to nie wszytko. Jak sam widzisz to za mało by wygrać wybory. Więc pomyśl sobie co było nie tak oprócz zalet "robienia"

Dodaj komentarz