Zwycięski pierwszy mecz przed własną publicznością

Ślepsk Malow Suwałki - Trefl Gdańsk 3:1

Pierwszy mecz w hali Suwałki Arena w sezonie 2022/23 rozegrali w czwartek (06.10) siatkarze Ślepska Malow Suwałki. Biało-niebiescy pokonali Trefl Gdańsk 3:1.

Po nieudanej inauguracji sezonu, kiedy to w miniony weekend Ślepsk przegrał na wyjeździe ze Stalą Nysa 1:3, siatkarze Dominika Kwapisiewicza szybo się otrząsnęli i tym razem przed własną publicznością pokonali zespół z Gdańska. Biało-niebiescy rozpoczęli od zwycięstwa w pierwszy secie 26:24, by później w dość łatwy sposób pozwolić gościom wyrównać, przegrywając 18:25. W kolejnych setach do samego końca trwałą walka o każdy punkt, jednak w obu przypadkach górą byli gospodarze. Ślepsk wygrał trzecią partię 29:27, czwartą 27:25 i cały mecz 3:1. MVP, czyli najlepszym zawodnikiem spotkania wybrany został Miran Kujundžić, przyjmujący suwalskiej drużyny.

Siatkarska liga nie zwalnia, gdyż już w niedzielę 9. października biało-niebieskich czeka kolejne spotkanie. Ryywalem podopiecznych trenera Dominika Kwapisiewicza będzie Asseco Resovia Rzeszów. Spotkanie w Rzeszowie rozpocznie się o godzinie 17.30.