Zmiany w suwalskich Wigrach

Wigry Suwałki kadra na rundę wiosenną 2020/21

Wraz z początkiem przygotowań do nowej rundy, nastąpiły zmiany zarówno w pierwszej drużynie, jak i w sztabie szkoleniowym suwalskich Wigier.

 

We wtorek (12.01) Wigry Suwałki rozpoczynają przygotowania do rundy wiosennej w II Lidze. Dziś zawodnicy odbyli pierwszy trening, a jutro przejdą badania wydolnościowe. W najbliższą sobotę 16. stycznia biało-niebieskich czeka pierwszy sparing z występującą w Ekstraklasie Wisłą Płock. Okres przygotowań do drugiej części sezonu to często również czas roszad w składzie zespołu. Z końcem roku z klubem pożegnał się 33-letni defensywny pomocnik Josip Šoljić. Chorwat rozegrał w barwach Wigier 9 meczów, w których zdobył jedną bramkę, a obecnie reprezentuje barwy pierwszoligowej Resovii Rzeszów. Natomiast w poniedziałek (11.01) klub poinformował o pierwszym zimowym wzmocnieniu w szeregach biało-niebieskich. Nowym piłkarzem suwalskich Wigier został Mateusz Sowiński. Ofensywny pomocnik został wypożyczony na pół roku z pierwszoligowej Korony Kielce. 19-latek jest wychowankiem Wisły Sandomierz. W sezonie 2014/2015 trafił do Kielc. W lipcu ubiegłego roku nowy zawodnik biało-niebieskich zadebiutował w PKO Ekstraklasie. 

 

Do zmian doszło także w sztabie szkoleniowym drużyny z Suwałk. Z Wigrami pożegnał się asystent trenera Waldemar Warchoł, a miejsce u boku trenera Dawida Szulczka zajął Arkadiusz Szczerbowski. 24-latek od kilku lat jest związany z suwalskim klubem. Pracę rozpoczynał w Akademii Piłkarskiej Wigry Suwałki. Do sztabu dołączył również znany lokalnym kibicom z występów w Wigrach Adam Pomian. 29-letni suwalczanin będzie pełnił funkcję trenera ds. przygotowania motorycznego. Były piłkarz rozegrał w barwach Wigier 46 meczów, sześciokrotnie wpisując się na listę strzelców. Obaj trenerzy dalej będą pracować w Akademii Piłkarskiej Wigry Suwałki.

3 Komentarzy

Kukunamuniu

12/01/2021

A co z Panem prezesem? Czy piastuje stanowisko z za krat? 

Dodaj komentarz