Wkrótce pojedynek czołowych polskich strongmanów

powraca MAJSTER FESTIWAL SIŁY

Tegoroczny Jarmark Kamedulski będzie miał też sportową odsłonę. Po dwuletniej przerwie, spowodowanej pandemią, powraca MAJSTER FESTIWAL SIŁY, czyli pojedynek czołowych polskich strongmanów. 

 

Nadchodząca edycja odbędzie się 7 sierpnia, a główną areną rywalizacji „Gigantów”, jak potocznie nazywa się zawodników tej dyscypliny, tak jak przed dwoma laty będzie Stadion Lekkoatletyczny im. Jadwigi Olbryś. Gośćmi specjalnymi wydarzenia będą Robert Burneika, Krzysztof Radzikowski oraz Dominik Abus. Impreza rozpocznie się o godz. 13:00. Wstęp wolny.

 

W suwalskich zawodach zmierzą się zawodnicy zaliczani do elity polskiej sceny strongman w tym m.in: Jakub Szczechowski, Tomasz Lademann, Dariusz Wejer, Mariusz Dorawa. Część z nich występowała już przed suwalską publicznością w 2019r. Organizatorzy, którymi są Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach oraz MAJSTER Centrum Narzędziowe, przygotowali w ramach pojedynku 6 widowiskowych konkurencjach, w tym m.in.: tzw. „spacer farmera” z walizkami o masie 145 kg, przetaczanie 320 kg opony, przenoszenie tarczy ważącej 150 kg, czy też tzw. „martwy ciąg” na platformie o masie 260 kg. Tak jak w poprzednich latach nad przebiegiem konkurencji będzie czuwał Grzegorz Skowroński, znany w regionie i nie tylko były zawodnik sportów siłowych,  m.in. Mistrz Świata Strongman do 106 kg ARNOLD’S CLASSIC 2016 (Floryda, USA).

 

Tak jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku, nie zabraknie gości specjalnych. Po raz pierwszy do Suwałk na zawody siłaczy przyjedzie Robert Burneika, znany jako „Hardkorowy Koksu”. To były strongman, a obecnie popularny influencer i zawodnik MMA. Oprócz niego na suwalskim stadionie pojawi się Krzysztof Radzikowski – jeden z najlepszych polskich i światowych siłaczy. Popularny „Radzik” to drugi Wicemistrz Polski Strongman 2008 i drugi Wicemistrz Polski Strongman 2009. Wicemistrz Europy Strongman 2009. Wicemistrz Europy w Wyciskaniu Belki 2009. Przyjedzie ze swoim kolegą z programu GOOGLE BOX Dominikiem Abusem, postacią telewizyjną oraz trenerem personalnym. Panowie również po raz pierwszy będą gościć w Suwałkach.

Dodaj komentarz