Punkt Wigier w Chojnicach

Chojniczanka Chojnice - Wigry Suwałki 1:1

W spotkaniu 29. kolejki piłkarskiej II Ligi Wigry Suwałki zremisowały na wyjeździe z Chojniczanką Chojnice 1:1.

W piątkowy (23.04) wieczór na Stadionie Miejskim w Chojnicach mierzyły się dwie drużyny, które przed sezonem spadły z I Ligi, a jednocześnie aspirujące o bezpośredni awans z powrotem na pierwszoligowe boiska. Przed pierwszym gwizdkiem sędziego Chojniczanka miała nad Wigrami trzy punkty przewagi i stan ten nie uległ zmianie również po spotkaniu.

Mecz rozpoczął się korzystanie dla zawodników gości, którzy już w dziewiątej minucie objęli prowadzenie. Do prostopadłego podania doszedł Cezary Sauczek, który przerzucił piłkę nad bramkarzem rywali i dał swojej drużynie prowadzenie. Pierwsza połowa rozpoczęła się korzystnie dla Wigier, ale zakończyła korzystnie dla gospodarzy. Tuż przed przerwą piłką po rzucie wolnym dwukrotnie leciała w stronę Hieronima Zocha, aż w końcu dotarła pod nogi Marcina Grolika, który wykończył akcję i doprowadził do wyrównania. Jak się później okazało, było to ostatnie trafienie tego dnia. W drugiej połowie żadna ze stron nie była już w stanie pokonać bramkarza rywali i mecz zakończył się podziałem punktów.

Po 27 rozegranych spotkaniach drużyna z Suwałk ma na koncie 50 punktów i zajmuje czwarte miejsce w ligowej tabeli. Trzeci w tabeli GKS Katowice ma tylko trzy punkty więcej, ale aż trzy mecze rozegrane mniej od Wigier. Liderem tabeli pozostaje Górnik Polkowice, który w 24 meczach zgromadził 54 punkty, a w sobotę (24.04) o 13.00 zmierzy się z Olimpią Elbląg. Kolejny mecz biało-niebieskich już w najbliższą środę 28. kwietnia o godzinie 16.15. Podopieczni Dawida Szulczka podejmą Stal Rzeszów.