Młodzicy na podium Klubowych Mistrzostw Polski w Białymstoku

Brązowy medal w kategorii młodzicy wywalczyli zawodnicy Suwalskiego Klubu Badmintona

Brązowy medal w kategorii młodzicy wywalczyli zawodnicy Suwalskiego Klubu Badmintona podczas Klubowych Mistrzostw Polski — Drużyn Mieszanych 2020.

Brąz wywalczyli suwalscy badmintoniści w składzie: Wiktoria Banaszewska, Veronika Stankiewicz, Aleksandra Wilczewska, Aleksandra Wasilewsk, Jan Szeszko, Dominik Ułanowicz, Mikołaj Bobowicz, Mateusz Derda. Mecz o miejsce na podium mistrzostw zapewniło zwycięstwo 3:1 z UKS Korona Pabianice. Starcie rozpoczęło się od przegranego pojedynku Jana Szeszko w grze pojedynczej z Kamilem Markusem. Po kolejnej grze pojedynczej był już remis, Veronika Stankiewicz pokonała bowiem Klaudię Płusę. Trzecie starcie to debel chłopców Jan Szeszko/Dominik Ułanowicz. Panowie pewnie pokonali parę Szymon Gwiazda/Kamil Markus. W kolejnym pojedynku nie zawiodły deblistki Wiktoria Banaszewska/Aleksandra Wilczyńska, które pokonały dziewczyny z Pabianic 2:0 (21:14 i 21:17). Trzeci zdobyty punkt wywołał falę radości, gdyż dał on podium mistrzostw Polski dla Suwałk.

Gorzej spisali się badmintoniści SKB w kategoriach juniorach, zajmując najbardziej nielubiane przez sportowców czwarte miejsce, oraz w kategorii junior młodszy, plasując się na dziesiątej pozycji.

WYNIKI: MŁODZICY