Kolarze z medalami indywidualnymi i drużynowymi

10 medali w klasyfikacjach indywidualnych i 2 zwycięstwa w drużynie

10 medali w klasyfikacjach indywidualnych i 2 zwycięstwa w drużynie to dorobek kolarzy MTB Suwałki podczas zawodów w Olecku.

W niedzielę (11.09) w Olecku odbył się kolejny wyścig kolarski z cyklu Maratony Kresowe. Kolarzom przyszło tym razem rywalizować z niesprzyjającą pogodą i najbardziej techniczną trasą w tym sezonie. Wąskie leśne ścieżki, ciasne zakręty, kałuże i błoto. To wszystko czekało na uczestników wyścigu, w tym suwalskich kolarzy z grupy MTB, którzy rywalizowali na trzech dystansach: Półmaraton – 30 km, Fit – 17 km i Mini – 8 km.

Zawody zakończył się sukcesami zarówno indywidualnie, jak i drużynowo. Na dystansie Półmaraton pierwsze miejsce zarówno w kategorii Junion, jak i OPEN, zajął Mikołaj Szeliga. W kategorii Kobiety 30-39 lat pierwsza na mecie była Ewelina Gościńska, która wywalczyła również brąz w klasyfikacji OPEN KOBIETY. Srebrne medale powędrowały do Dariusza Tasiora za drugie miejsce w kategorii mężczyźni 40-49 lat oraz Andrzeja Bąkały w kategorii Mężczyźni 60-69. W tej samej kategorii najniższe miejsce na podium zajął Stanisław Kamiński. Wiele medali na dystansie Półmaraton sprawiło, że klub MTB Suwałki stanął w tej kategorii na najwyższym podium również jako drużyna.

Na dystansie FIT najlepiej spisała się Filip Chmielewski, który zajął pierwsze miejsce. Trzeci na mecie był jego drużynowy kolega. Antoni Kozłowski. Wspólnie z pozostałymi kolegami, którzy zajmowali miejsca w czołowej dziesiątce (Brajan Bogdan – 5 miejsce, Wiktor Jacewicz – 6 miejsce, Krystian Prawdzik – 7 miejsce) zwyciężyli w klasyfikacji drużynowej dystansu FIT.

Na tym samym dystansie podium zdobyła Małgorzata Walendzewicz, która zajęła trzecią lokatę w kategorii Kobiety Hobby. Z kolei dystans MINI reprezentował tylko jeden zawodnik. W kategorii Żak ósmy był Cezary Bąkała.