Historyczny wynik Ślepska Malow Suwałki

Ślepsk Malow Suwałki - Stal Nysa 3:1

W ostatnim spotkaniu rundy zasadniczej siatkarze Ślepska Malow Suwałki pokonali Stal Nysę 3:1 i po raz pierwszy w historii awansowali do fazy play-off PlusLigi.

Przed ostatnią kolejką spotkań trzy zespoły walczyły o miejsce w najlepszej ósemce. Bezpośrednimi rywalami siatkarzy z Suwałk były zespoły GKS-u Katowice i Indykpolu AZS Olsztyn. Biało-niebiescy mieli jednak tę przewagę, że w przypadku zgarnięcia pełnej puli, nie musieli oglądać się na rywali. Tak też się stało i to podopieczni Andrzeja Kowala awansowali do ćwierćfinału.

Od pierwszych minut sobotniego (06.03) meczu w hali Suwałk Arena widać było przewagę zmotywowanych i pewnych siebie siatkarzy Ślepska. Gospodarze grali konsekwentnie, przez cały czas utrzymując kilkupunktową przewagę, dzięki czemu pierwszy set zakończył się zwycięstwem 25:17. W drugiej partii Stal wyszła na prowadzenie 4:2, ale był to tylko krótki fragment przewagi gości, która chwilę później stopniowo zamieniała się w przewagę gospodarzy. Atak środkiem Andreasa Takvama zakończył seta rezultatem 25:20 dla biało-niebieskich.

Przełamanie przyszło w trzeciej odsłonie spotkania. Siatkarze Stali od razu wyszli na dwupunktowe prowadzenie, jednak tym razem nie pozwolili, by korzystny wynik się od nich odwrócił i zwyciężyli 25:19. W czwartym secie ponownie lepsi byli jednak gospodarze. Przy stanie 24:20 dla Ślepska goście posłali piłkę w aut wprawiając w ogromną radość cały suwalski zespół. Drużyna z Suwałk zwyciężyła 3:1 i zapewniła sobie grę w fazie play-off co jest najlepszym wynikiem w historii siatkówki w naszym regionie. MVP, czyli najlepszym zawodnikiem spotkania wybrany został zawodnik gospodarzy Bartłomiej Bołądź.

W ćwierćfinale rywalem Ślepska Malow Suwałki będzie Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - mistrz Polski i półfinalista Ligi Mistrzów. Pierwszy mecz tej niezwykle trudnej rywalizacji podopieczni Andrzeja Kowala rozegrają na wyjeździe w sobotę 20. marca.

Play-off: Zespoły z miejsc 1-8 po rundzie zasadniczej utworzą pary play-off. Ćwierćfinały i półfinały rozgrywane będą do 2 wygranych meczów. Rywalizacja finałowa i o 3. miejsce – do 3 wygranych meczów. Rywalizacja o miejsce 5., 7. rozstrzygnie się w dwumeczu. Zespoły z miejsc 9-10 zagrają dwumecz o 9. miejsce, zespoły z miejsc 11-12 dwumecz o miejsce 11.