Cztery medale SKB Suwałki

Trzy złote i srebrny medal zdobyli suwalscy badmintoniści, którzy w ostatnich dniach rywalizowali w Bieruniu i Imielinie.

Aleksandra Wilczewska zdobyła dwa złote medale GPP: w grze mieszanej — wspólnie z Jakubem Dulembą (MKS Orlicz Suchedniów) okazali się najlepsi oraz w grze podwójnej dziewcząt wspólnie z Kają Ziółkowską (UKS Wschodnia 12 Kielce). Zdobyte w Bieruniu złote medale to kolejny duży sukces, tej młodej i utalentowanej badmintonistki na krajowych kortach. Aleksandra rywalizowała jeszcze w grze pojedynczej GS U13, gdzie uplasowała się na pozycji 13-14.

Jak przystało na zdobywczynię Pucharu Polski — Ulyana Volskaya nie dała szans rywalkom, brylowała w grze pojedynczej U19 i odebrała z rąk organizatorów medal złoty. Doskonale szło suwalskiej zawoddniczce również w grze mieszanej — wspólnie z Michałem Aleksandrowiczem dotarli do finału, ale w walce o złoto musieli uznać wyższość pary Mikołaj WRZALIK/Dominika CHOJNACKA (KS Badminton Kobierzyce/KS Chojnik Jelenia Góra), z którą przegrali w trzech setach 21:18, 18:21, 18:21 i ostatecznie sięgnęli po srebro.

W kategorii wiekowej U19 w grze mieszanej 5. miejsce zdobył Maksim OVCHINNIKOV wspólnie z badmintonistką UKS Hubal Białystok — Anastasiia KOSENCHUK. Maksim Ovchinnikov w grze pojedynczej (U19) osiągnął najwyższą pozycję z suwalskich badmintonistów, uplasował się na pozycji 5-8. Pozostali zawodnicy SKB Suwałki w grze pojedynczej: Janek Filipowicz osiągnął 13 pozycję, a Sebastian Lenczewski 15 -tą pozycję. Lepiej powiodło się naszym badmintonistom w grze podwójnej chłopców U19 - czwarte miejsce zdobyła suwalska para Michał ALEKSANDROWICZ/Mateusz HOŁUB, a piąte Jan FILIPOWICZ/Sebastian LENCZEWSKI.

W grze mieszanej (XD U17) 10 miejsce zajęła para Victoria Pletsiukova/Mateusz Podkowiński (UKS Hubal Białystok).Szóste miejsce w grze podwójnej (U17) zajęły Oliwia Niedźwiedzka/Natalia Lenczewska. W grach pojedynczych GS U15 Veranika Stankevich zajęła 14 miejsce. Natalia Lenczewska była 13, a jej koleżanka klubowa Viktoriya Pletsiukhova na 14 miejscu.