Brąz Jerzego Broca w Toruniu

Halowe Mistrzostwa Polski Masters w Lekkiej Atletyce, medal Jerzego Broca

Brązowy medal zdobył suwalczanin Jerzy Broc podczas rozgrywanych w Toruniu 30. Halowych Mistrzostwach Polski Masters w Lekkiej Atletyce.

Mimo pandemii do mistrzostw zgłosiła się rekordowa liczba lekkoatletycznych weteranów, bo aż przeszło 650, w tym z 8. krajów europejskich. Mistrzostwa stały na bardzo wysokim poziomie sportowym. Łącznie ustanowiono 62 rekordy w tym: 2 halowe rekordy świata, 18 halowych rekordów Polski.

Suwalszczyznę reprezentował jedynie mieszkaniec Suwałk - Jerzy Broc (M75), któremu już niewiele brakuje do kategorii M80. Niestety, zabrakło mu przygotowania biegowego w kolcach na nawierzchni tartanowej. Swoje sprinterskie treningi odbywał przed zawodami tylko na często śliskich i zaśnieżonych suwalskich chodnikach. Po części skutkowało to tym, że biegnąc po raz pierwszy w tym roku po tartanie i w kolcach, już w pierwszym biegu na 60 m odniósł kontuzję pachwiny i zajął 5. miejsce. W kolejnym biegu na 400 m, pobiegł bardziej ostrożnie i zajął 3. miejsce oraz zdobył dla Suwałk brązowy medal. Jak widać na zdjęciu, rywale suwalczanina byli bardzo szczupli i lżejsi ponad 15 kg, a przez to i szybsi.