9 medali kolarzy MTB Suwałki

Suwalscy kolarze z medalami maratonów kresowych

Dziewięć medali zdobyli kolarze z Klubu Rowerowy MTB Suwałki podczas kolejnej edycji Maratonów Kresowych, tym razem rozgrywanych w Międzyrzecu Podlaskim.

Na zawody w oddalonym o 300 kilometrów od Suwałk mieście udała się 16-osobowa grupa zawodników MTB. Teren wokół miasta to równina, ale jak przyznają kolarze, aura sprawiła że był to najtrudniejszy wyścig, w jakim w tym roku startowali. Po nocnej burzy na trasie pojawiły się setki kałuż, a podłoże stało się grząskie i śliskie. Mimo tego pod względem sportowym były to dla suwalskiej drużyny najlepsze zawody w tym sezonie, gdyż łącznie zdobyli dziewięć medali.

Kobiety:

• Zofia Rowińska – 1 miejsce w kategorii K1. 2 miejsce w klasyfikacji Kobiety OPEN.

• Dariusz Klin – 3 miejsce w kategorii M7

O podium „otarła się” Maria Czokajło, który zajął 4 miejsce w kategorii K3. Podobnie jak i Stanisław Kamiński – 4 miejsce w kategorii M5, oraz Robert Dembiński – 5 miejsce w kategorii M5. Całej trójce do podium zabrakło mniej niż minutę.

Źródło: MTB Suwałki