12 medali karateków z Suwałk

Turniej Karate o Puchar Krainy Wielkich Jezior Mazurskich

Jeden złoty, trzy srebrne i osiem brązowych medali zdobyli zawodnicy suwalskiego klubu Karate Kyokushin podczas turnieju w Giżycku.

27 lutego 2021 roku w Giżycku odbył się Turniej Karate Shinkyokushin Dzieci i Młodzieży o Puchar Krainy Wielkich Jezior Mazurskich. W zawodach wystartowało 240 zawodników z 15 klubów. Suwalski Klub Karate Kyokushin startując po raz pierwszy w tym roku, wystawił 20 zawodników, którzy  zdobyli 12 medali: jeden złoty, trzy srebrne i osiem brązowych. Sędzią głównym na zawodach był shihan Marek Krejpcio, oprócz niego na macie sędziował sensei Dariusz Anuszkiewicz, opiekunami grupy byli senpai Rybacka Aleksandra i Jolanta Płońska oraz senpai Jarosław Anzulewicz.

W marcu, jeśli wszystko dobrze się ułoży, karatecy wystartują na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, Mistrzostwach Makroregionu i Kwalifikacjach do Mistrzostw Europy Kadetów i Juniorów. Wyjazd na zawody został dofinansowany z dotacji urzędu Miasta w Suwałkach.