Rusza przebudowa skrzyżowania Pułaskiego - Kowalskiego

Przebudowa skrzyżowania ulic Kazimierza Pułaskiego i Alfreda Wierusza Kowalskiego

Już wkrótce rozpoczną się prace związane z przebudową skrzyżowania ulic Gen. Kazimierza Pułaskiego oraz Alfreda Wierusza Kowalskiego. 

 

To kolejny etap realizacji przyjętego na 2021 rok planu zadań inwestycyjnych Zarządu Dróg i Zieleni. W ramach inwestycji przewidziano zmianę geometrii skrzyżowania, wykonanie poszerzenia łuków oraz przebudowę sygnalizacji świetlnej.

 

Osoby jadące od strony miasta ulicą gen. K. Pułaskiego będą mogły skręcić w ulicę A. Wierusza-Kowalskiego bez konieczności wjazdu na rondo przy ulicach gen. K. Pułaskiego i Armii Krajowej. Umożliwiony zostanie również bezpośredni skręt w lewo z ul. A. Wierusza-Kowalskiego w ul. Gen. K. Pułaskiego natomiast nie będzie możliwy skręt z kierunku północnego ul. Gen. K. Pułaskiego w ul. F. Chopina.

 

W związku z planowanymi pracami, od poniedziałki 21 czerwca, wystąpią utrudnienia w ruchu. ZDiZ w Suwałkach zwraca się z prośbą do kierowców oraz pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności i zastosowanie się do wprowadzonego oznakowania.

 

4 Komentarzy

który zaprojektował przebudowę tego skrzyżowania. Mam uzasadnione podejrzenia, że jest to .....! Przebudowane powinno być to rondo potworek 100 m dalej, ale to przekracza umiejętności pewnego projektanta.

zróbcie rondo z tego niby "ronda". To co tam odwaliliście wzbudza tylko śmiech...

Obywatel ZS

25/06/2021

Dodane przez suw w odpowiedzi na

Te ,,niby rondo" jest bardzo dobrze oznakowane i spełnia wymogi standardowego ronda, trzeba tylko umieć jeździć i czytać znaki, zwłaszcza poziome. Jedynym jego minusem jest kształt, ale są też ronda kwadratowe i prostokątne. Tu dochodzą jeszcze przyzwyczajenia wielu kierowców, którzy jeżdżą na pamięć. 

Dodaj komentarz