Noc Bibliotek z Marią Konopnicką już 11 czerwca.

Noc Bibliotek

 

Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Suwałkach zaprasza 11 czerwca od 16.00 na Noc Bibliotek z Marią Konopnicką! W programie między innymi: spotkania, turniej i koncert. Wydarzenie odbędzie się w budynku przy ul. Emilii Plater 33A.

 

W programie:

O godzinie 16.00 finisaż wystawy „A co wam śpiewać, laleczki?” oraz głosowanie w plebiscycie na najlepiej oddającą temat Roku Marii Konopnickiej planszę.

Od godziny 16.30 rozpocznie się:


•    Turniej gry planszowej „Suwalczanka” zainspirowanej biografiami ciekawych suwalczanek. Gra nawiązuje do miejsc na historycznej mapie miasta oraz do wydarzeń z historii Suwałk. Gra wymaga od uczestników wiedzy o Suwałkach i Suwalszczyźnie oraz słynnych suwalczankach m. in. Maria Konopnicka, Klotylda Dargielowa, Jadwiga Towarnicka czy Aleksandra Piłsudska. Wymagane wcześniejsze zapisy (do 8 czerwca). Regulamin i karta zapisu TUTAJ. Gra odbędzie się w Czytelni na I piętrze.

•    „Wehikuł czasu” Pracowni Digitalizacji Historii Mówionej w Noc Bibliotek udostępnia bilety na podróże w przeszłość Suwałk. Posiadacz biletu może wybrać z katalogu (dostępnego w Pracowni) miejsce i przenieść się tam w czasie – posłuchać opowieści, obejrzeć fotografie i na koniec zrobić sobie jedno pamiątkowe zdjęcie „w przeszłości”, potwierdzające udział w podróży sentymentalnej.

•    Jak zawsze znajdzie się coś dla dzieci: teatrzyk kamishibai i gra plenerowa „Krasnoludki”
•    spotkanie z Romanem Rynkowskim autorem książki „Bajka o królu Tomaszu” w Pracowni „Smykałka”.

 

O 17.30 „Co słonko widziało” podejrzał Piotr Malczewski dzięki temu obejrzymy pokazy fotografii: „Kraina Czarnej Hańczy”, „Widziane w wodzie”, „Bocian biały” i „Suwalszczyzna z lotu ptaka”. Spotkanie odbędzie się w Sali im. Jadwigi Towarnickiej.

 

O godzinie 18.30 czeka nas niespodzianka pod tytułem „Na jagody” oraz film dla dzieci w sali „Smykałka”.

 

O godzinie 19.00 zespół „Krasnale Konopnickiej” wstąpi w koncercie pt. „Siwy dym”. Trzech muzyków, zainspirowanych muzyką etniczną, wykonywaną na afrykańskich djembe oraz pochodzącym z północnej Australii didgeridoo, przeniesie nas na chwilę w bajkowy klimat. Koncert odbędzie się na parkingu za budynkiem.

 

W przypadku niepogody wszystkie wydarzenia odbędą się w budynku.

 

Ponadto: Noc bez kar – możecie oddać książki bez obaw o kary za przetrzymanie.   
Wystawa plakatów fundacji „Jestem na pTAK” pod tytułem „pTAK też człowiek!”

 

 


 

Dodaj komentarz