Zmień swój wizerunek na wiosnę 2023 i zapuść modną brodę! Poznaj nasze propozycje

Zmień swój wizerunek na wiosnę 2023 i zapuść modną brodę! Poznaj nasze propozycje

 

Nadchodzi wiosna, choć za oknem jeszcze nie do końca to widać. Warto zatem postawić na wiosenną metamorfozę swojego wizerunku. Jaka broda jest modna w tym sezonie? Na co warto postawić? Poznajcie nasze propozycje i dowiedzcie się, jak dbać o brodę.

 

Trzydniowy zarost to zawsze modna propozycja dla każdego mężczyzny

Bez wątpienia broda pomiędzy gładkim wygoleniem, a krótką brodą, czyli trzydniowy zarost zawsze ma się dobrze. Taka broda jeśli jest wypielęgnowana świetne się prezentuje. Kluczowe znaczenie ma tutaj dbałość o regularne trymowanie. Trzydniowy zarost powinien mieć w miarę naturalny kształt, choć oczywiście warto wyrównywać brodę na policzkach, tworząc łagodne łuki, czy też bardziej zdecydowane linie. Trzydniowy zarost można również trymować na różnych długościach, jeśli jest się posiadaczem zarostu, który rośnie szybko. Wtedy uzyskuje się efekt cieniowania brody.

 

Broda w stylu van Dyke, czyli broda w szpic

Kolejna propozycja to broda w stylu van Dyke, czyli flamandzkiego malarza. Jest to właściwie połączenie bródki w szpic lekko wydłużającej podbródek, a także długich, wywiniętych do góry wąsów. To propozycja dla miłośników fikuśnych zarostów, które od razu zwracają na siebie uwagę. Taki zarost bez wątpienia ma w sobie też nutę klasyki. Świetnie może się prezentować zarówno na co dzień do casualowej stylizacji, jak i na szczególne okazje do garnituru. Dbanie o taki zarost wymaga czegoś więcej niż trymowania i warto tutaj postawić na dobre kosmetyki do brody. Takie oferuje sklep dla mężczyzn Beardman.pl.

 

Chevron Beard, czyli połączenie klasycznych wąsów i brody

Czy pamiętasz jak modne były wąsy Chevron w latach 80-tych. Otóż obecnie ta moda powraca. Średniej grubości opadający wąs obecnie możesz połączyć z trzydniowym zarostem. Ten twór zwany jest „brodowąsami” albo beardstache - w języku Szekspira brzmi to lepiej. Chodzi o to, by pozostawić krótsze włoski na szczęce, policzkach, oraz podbródku. Oczywiście na pierwszym planie będzie wąs, ale broda także będzie widoczna. Taki trend można zauważyć na Pinterest. A na taką brodę zdecydował się już między innymi Jamie Dornan czy David Beckham. Tutaj kluczowe jest przycinanie wąsów nożyczkami, a także trymowanie brody odpowiednimi nasadkami.

 

„Francuski widelec”, czyli nietypowa broda wśród trendów

Dla miłośników długich bród mamy ciekawą propozycję, która nazywa się french fork, czyli francuski widelec. Broda biegnie od podbródka i jest kształtowana w szpic, a właściwie dwa szpice, bo tworzy się dwa długie oddzielone pasma. Jest to broda typu „dla odważnych” i na pewno oryginalna. Jeśli nie masz w sobie aż tyle odwagi, to możesz wybrać brodę typu ducktail, która także jest oryginalna, ale bardziej klasyczna. Jeśli popatrzy się na nią z boku, to wyraźnie widać, że jest krótsza na bokach i dłuższa w okolicach podbródka.

 

Jak dobrze stylizować brodę?

To oczywiście nie wszystkie propozycje modnych bród. W dalszym ciągu warto wybierać brodę typu twardziel albo kotwica. Niezależnie od rodzaju brody, należy o nią odpowiednio dbać. Tu ponownie polecamy Wam wspominany sklep dla mężczyzn, gdzie znajdziecie wszystko, czego Wam potrzeba. Możecie wybrać grzebień do długiej brody i kartacz do skutecznego masażu skóry pod brodą, a także czesania krótszej brody. Ponadto na pewno przyda się mydło lub szampon do brody oraz kosmetyk zmiękczający zarost. Do krótszej brody sprawdzi się olejek. Z kolei do długiej i gęstej czy też bardziej przesuszonej polecamy balsam do brody. Do stylizacji wąsów, a także niesfornych, odstających włosków na brodzie odpowiedni będzie wosk do wąsów i brody. Wypielęgnowana broda prezentuje się naprawdę świetnie i może odmienić Twój wizerunek. Długa broda może zmienić Cię nie do poznania. Zresztą krótsza i pełna także. Pamiętaj, by rodzaj brody dopasować do kształtu swojej twarzy. Jeżeli nie wiesz jaka będzie dla Ciebie odpowiednia, udaj się do barbera, który najlepiej Ci doradzi. Postaw na metamorfozę tej wiosny. Modna broda na wiosnę 2023 to może być jedna z naszych propozycji. Wybierz oryginalność albo klasykę.

 

Materiał zewnętrzny

Dodaj komentarz