Szukasz atrakcji na lato? Wybierz lot balonem!

Szukasz atrakcji na lato? Wybierz lot balonem!

Wiatr we włosach, piękne widoki, szybsze bicie serca i najlepsze wspomnienia - to wszystko otrzymasz w pakiecie, jeśli zdecydujesz się na lot balonem. Widokowe loty to jedna z najpopularniejszych atrakcji na lato. Sprawdź, gdzie skorzystać z usługi w naszym regionie i jak się do niej przygotować.

 

Dlaczego balon lata? 

Zastanawiałeś się kiedyś, jak to możliwe, że balon lata? Wszystko dzięki prawom fizyki. W czaszy balonu podgrzewane jest powietrze. Ogrzane powietrze jest znacznie lżejsze od zimnego, dzięki czemu balon unosi się nad ziemią. Każdy balon wykonany jest z najlepszych materiałów, które są odporne na działanie czynników zewnętrznych. Sterowaniem balonem zajmuje się doświadczony pilot. 

 

Czy lot balonem jest bezpieczny?

Tak, lot balonem to bezpieczna atrakcja. Pilot zawsze bierze pod uwagę aktualne warunki atmosferyczne. Lot nie może odbyć się, gdy mocno pada i wieje silny wiatr. Maksymalna prędkość wiatru, która pozwala na wykonanie lotu to 5 m/s (około 20 km/h). Od kierunku wiatru zależy, jaką trasę wybierze pilot i gdzie wyląduje. Z założenia z takiej atrakcji mogą skorzystać wszyscy, choć zaleca się, aby uczestnik był ogólnie zdrowy i w dobrej formie fizycznej. 

 

111

 

Organizatorzy mogą odmówić uczestnictwa w locie:

 • kobietom w ciąży,
 • dzieciom o wzroście poniżej 130 centymetrów (zwykle w wieku 6-7 lat),
 • osobom o wadze powyżej 105 kilogramów,
 • osobom, które mają wyraźny lęk przed lataniem,
 • osobom, które są pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. 

 

Loty balonem - oferta w Suwałkach

Jak znaleźć lot balonem w Suwałkach? Wystarczy wejść na stronę https://www.superprezenty.pl/lot-balonem-safari-przyrodnicze-blue-sky-balloons i zarezerwować termin. W naszym regionie loty odbywają się w okolicach Białegostoku, Suwałk, Parku Biebrzańskiego, Parku Narwiańskiego i Puszczy Białowieskiej. Jeśli pogoda w umówionym terminie nie pozwala na odbycie lotu, atrakcja przenoszona jest na inny dzień. Do lotu balonem nie trzeba specjalnie się przygotowywać. Wystarczy wygodny ubiór dopasowany do warunków atmosferycznych i chęć przeżycia niezapomnianej przygody. 

 

hth

 

Lot balonem - co otrzymasz w pakiecie?

Każda firma, która organizuje loty, ma swój własny program atrakcji. Najczęściej lot odbywa się w kilkuosobowej grupie. Możesz zabrać ze sobą kogoś bliskiego lub przy okazji poznać nowe osoby. 

W pakiecie najczęściej otrzymujesz: 

 • godzinny lot balonem nad najpiękniejszym regionem Suwalszczyzny,
 • krótkie szkolenie dotyczące lotu i przygotowania balonu do startu,
 • prelekcję o technikach latania,
 • piękne widoki z lotu ptaka,
 • obserwację zwierząt i natury,
 • certyfikat z pierwszego lotu balonem,
 • zdjęcia lub film z lotu według indywidualnych ustaleń,
 • lampkę szampana i poczęstunek po wylądowaniu,
 • transport po zakończonym locie do miejsca startu. 

 

Romantycznie lub rodzinnie 

Widokowy lot balonem to świetna atrakcja dla całej rodziny. Latem, gdy pogoda dopisuje, a wokół rozpościera się zielony krajobraz, warto pokazać swoim pociechom region z lotu ptaka. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się także zaręczyny w balonie. Taki lot odbywa się zazwyczaj wieczorem. Zachodzące słońce dodaje klimatu, a unoszący się nad ziemią balon to kwintesencja romantyzmu. Zaręczyny w balonie można zorganizować w bezpośredniej współpracy z firmą, która obsługuje loty. Personel zadba o to, aby na pokładzie nie było osób postronnych i zapewni dodatkowe atrakcje dla narzeczonych. 

 

qwrewr

 

Lot balonem - ceny

Cena widokowego lotu balonem uzależniona jest głównie od lokalizacji i wybranego pakietu atrakcji. Na Suwalszczyźnie lot balonem kosztuje zazwyczaj około 500 złotych. Cena wzrośnie, gdy wybierzesz lot na wyłączność lub zdecydujesz się na zorganizowanie zaręczyn w balonie. W powyższych przypadkach koszt lotu sięga 2000 złotych. Marzy Ci się podniebna przygoda? A może chcesz uszczęśliwić bliską Ci osobę? Sprezentuj jej bon podarunkowy na lot balonem. Niezapomniane widoki i wspaniałe przeżycia warte są każdej ceny. 

 

Dodaj komentarz