Plusy i minusy kredytu hipotecznego i gotówkowego. Sprawdź, który z nich wybrać

Plusy i minusy kredytu hipotecznego i gotówkowego. Sprawdź, który z nich wybrać

Kredyt jest często jedynym sposobem, by uzupełnić braki w domowym budżecie. Niedobór gotówki jest szczególnie problematyczny w przypadku remontów i zakupu mieszkania. W obu sytuacjach powinno się przygotować co najmniej kilkadziesiąt tysięcy złotych, które trudno uzyskać z dnia na dzień. Poznaj plusy i minusy kredytu hipotecznego i gotówkowego.

 

  1. Kredyt gotówkowy - wady i zalety
  2. Kredyt hipoteczny - wady i zalety

 

Korzystanie z kredytów gotówkowych ( https://www.totalmoney.pl/kredyty_gotowkowe ) i hipotecznych stało się powszechne. Wiele osób jedynie dzięki nim jest w stanie zrealizować remonty, większe zakupy oraz spełnić marzenia o własnym mieszkaniu. Dotyczy to nawet osób, które dobrze zarabiają i mogą pozwolić sobie na oszczędności. Jeśli i Ty potrzebujesz dodatkowych pieniędzy, sprawdź, jakie są wady i zalety kredytów hipotecznych i gotówkowych.

 

Kredyt gotówkowy - wady i zalety

 

Kredyty gotówkowe są przyznawane przez banki na różne cele. Za ich pomocą można zrealizować remont, kupić nowe meble i sprzęty agd lub rtv, a także opłacić wakacyjny wyjazd. Dla przeciętnego Kowalskiego odłożenie kilkudziesięciu tysięcy złotych jest sporym wyzwaniem. Zebranie odpowiedniej sumy na duże wydatki zajmuje nawet kilka lat, co uniemożliwia choćby dostosowanie mieszkania do potrzeb powiększającej się rodziny lub zakupu samochodu.

 

Kredyt gotówkowy przede wszystkim jest dość łatwo dostępny. Pożyczenie kwoty do wysokości 20 tysięcy złotych jest możliwe bez zgody małżonka i bez konieczności przedstawiania zaświadczenia o dochodach. W wielu bankach kredyt o takiej wysokości uzyska się bez wychodzenia z domu, w ramach oferty na klik. Posiadacz konta osobistego w danym banku dodatkowo może liczyć na uproszczoną weryfikację wniosku. Jest to możliwe ze względu na stały wgląd banku w saldo na rachunku. Oferty kredytów gotówkowych sprawdzisz na Totalmoney.pl.

 

Minusem kredytów gotówkowych jest konieczność spłacania wysokich odsetek. RRSO większości produktów z tej grupy wynosi ok. 20%. Jest to naprawdę sporo, gdyż pożyczając 20 tysięcy złotych, do banku zwraca się nawet 5-6 tysięcy złotych więcej. Ponadto problematyczne jest ustalenie odpowiedniej dla kredytobiorcy daty spłacania kredytu. Zwykle dzień regulowania raty jest narzucany z góry przez bank, co niekiedy jest sporym utrudnieniem dla zachowania terminowości.

 

Kredyt hipoteczny - wady i zalety

 

Zakup własnego mieszkania za gotówkę jest dla wielu Polaków nieosiągalny, dlatego z pomocą przychodzą im kredyty hipoteczne. Ich główną zaletą jest możliwość zamieszkania we własnym M, bez konieczności wieloletniego oszczędzania. Kredyt hipoteczny ułatwia założenie rodziny, wyprowadzenie się od rodziców, a także przeprowadzkę do innego miasta. Dzięki niemu można kupić nieruchomość dowolnej wielkości, jeśli tylko posiada się odpowiednią zdolność kredytową. Warunki przyznawania kredytu hipotecznego są przejrzyste, dlatego każdy klient może rozsądnie ocenić, czy w jego przypadku zadłużenie się na zakup mieszkania jest rozsądnym rozwiązaniem. Oferty kredytów znajdziesz na https://www.totalmoney.pl/kredyty_hipoteczne

 

Minusem kredytu hipotecznego jest konieczność zwrócenia wysokich odsetek. Oprocentowanie jest niskie, jednak wysoka kwota kredytu i długi czas spłaty sprawiają, że łącznie do banku oddaje się nawet kilkaset tysięcy złotych więcej niż się pożyczyło. Ponadto wadą kredytu hipotecznego jest brak możliwości pożyczenia większej sumy niż wynika to ze zdolności kredytowej obliczonej przez bank. Dla wielu osób może to być równoznaczne z brakiem możliwości zakupu wymarzonej nieruchomości i koniecznością szukania mniejszego lub tańszego mieszkania.

Dodaj komentarz