Najlepsi polscy piłkarze – z kogo kibice są dumni

Najlepsi polscy piłkarze – z kogo kibice są dumni

Piłka nożna jest zaliczana do najbardziej popularnych i najczęściej obstawianych sportów w Polsce. Zanim zdecydujemy się na typowanie meczów piłki nożnej, zaleca się dogłębnie zapoznać się ze statystykami, typami bukmacherskimi, formą drużyn i poszczególnych zawodników. Zakłady bukmacherskie piłka nożna można zawierać na stronach wiarygodnych polskich bukmacherów.

 

Mistrzostwa Świata piłki nożnej w latach 1974, 1978 i 1982 szybko stały się miłym wspomnieniem o nieosiągalnym wyniku. W 1986 r. Polakom udało się dostać do mundialu, a później próbowali się zakwalifikować przez 16 lat, lecz bez rezultatu. Dopiero w 2002 r., pod kierownictwem Jerzego Engela, polska drużyna zakwalifikowała się do Mistrzostw Świata, umożliwiając kibicom obstawianie piłki nożnej na wysokim poziomie.

 

Wyniki z lat 70 i 80 pozostają złotym okresem polskiej piłki nożnej. Pocieszeniem był udział w ćwierćfinale Mistrzostw Europy w 2016 r., ale jednorazowy sukces nie ma porównania z dekadą, w której Polacy byli jedną z najsilniejszych ekip na świecie. Warto jednak przyznać, że w Polsce od czasu do czasu pojawiają się nowe gwiazdy piłki nożnej. Chodzi nie tylko o Lewandowskiego.

 

Lista najlepszych piłkarzy w Polsce

Poniżej przedstawiamy listę najlepszych polskich piłkarzy, którzy cieszą się olbrzymią popularnością nie tylko wśród fanów piłki nożnej, ale również wśród miłośników zakładów bukmacherskich.

 

  1. Łukasz Fabiański. Piłkarz występuje na pozycji bramkarza w West Ham United. W 2006-2021 rr. był reprezentantem Polski. Uczestniczył w Mistrzostwach Świata (w 2006 i 2018 rr.) i Mistrzostw Europy (w 2008, 2016 i 2020 rr.). Obecnie "Fabian" jest rekordzistą w reprezentacji krajowej pod względem liczby meczów piłkarskich bez straty bramki.
  2. Sebastian Walukiewicz. Piłkarz występuje na pozycji obrońcy w klubie Cagliari. Pierwsze kroki w świecie piłkarskim Sebastian stawiał w drużynie pod nazwą MKP Gorzów Wielkopolski. W wieku 13 lat zawodnik przeniósł się do klubu Legii Warszawa. Mimo przeciętnych wyników klubu Cagliari polski obrońca stał się jednym z największych odkryć tego sezonu w Serii A.
  3. Jan Bednarek. Piłkarz jest obrońcą w klubie Southampton. Wcześniej Bednarek grał w Lechu, a także w reprezentacji Polski. Wystąpił w 14 oficjalnych meczach na poziomie młodzieżowym. W latach 2015-2018 był powoływany do młodzieżowej reprezentacji Polski. Dziś koledzy stopera z zazdrością patrzą na karierę, jaką robi piłkarz. Nagrodzony kolejnym kontraktem ma on absolutny status w reprezentacji.
  4. Wojciech Szczęsny. Piłkarz jest bramkarzem reprezentacji krajowej i klubu Juventus. Najlepszy bramkarz Serii A trzyma wysoki poziom. Ponadto co mecz notuje kilka interwencji międzynarodowej klasy. W grudniu 2019 roku Szczęsny wyrównał rekord J. Dudka pod względem liczby „czystych” meczów w Lidze Mistrzów. W 2019 r. zawodnik przeszedł operację prawego kolana.
  5. Robert Lewandowski. Ten zawodnik jest najskuteczniejszym piłkarzem reprezentacji Polski. Obecnie Lewandowski jest prawdziwą maszyną do zdobywania bramek w Bayernie. W ciągu ostatnich 2 lat stał się najlepszym strzelcem Bundesligi i zdobył łącznie 259 bramek dla Bayernu w 301 meczach. Ośmiokrotnie zdobywał mistrzostwo Niemiec i Liga Mistrzów. Nie udało mu się niestety zdobyć żadnych znaczących tytułów dla swojej reprezentacji.

 

Minęły 34 lata, odkąd polska reprezentacja dotarła do fazy grupowej Mistrzostw Świata. Polska brała w nich udział także w 2002, 2006 i 2018 rr. Niestety, zawsze był to ten sam scenariusz, który stał się obiektem żartów: mecz otwarcia, mecz decydujący i mecz o prestiż. Wszystkie trzy razy biało-czerwoni wygrywali trzeci mecz, ale to już nie miało dla reprezentacji krajowej wielkiego znaczenia.

 

Zakłady piłkarskie na żywo – co warto wiedzieć

Piłkarskie zakłady można obstawiać w dwóch trybach:

 

  1. Tryb przedmeczowy. Typerzy mogą dokonać zakładu na wydarzenie przed jego startem.
  2. Tryb live. Typerzy mogą dokonać stawki w trakcie trwania wydarzenia.

 

Co ważne, obstawiając piłkę nożną w trybie live, możemy śledzić wyniki rozgrywki na żywo. Zanim obstawimy ulubioną drużynę czy zawodnika, warto sprawdzić typy piłkarskie. Pozwoli to na dogłębną ocenę przebiegu spotkania i uzyskanie dużych szans na zdobycie zwycięstwa.

 

Przed obstawianiem meczy piłkarskich w trybie live należy przeprowadzić rzetelną analizę danej drużyny, jej zawodników i firmy bukmacherskiej. Polscy operatorzy hazardowi i bukmacherzy zagraniczni często oferują typerom atrakcyjne nagrody za obstawianie wybranych zawodników czy drużyn. Jest to działanie mające na celu zachęcić nowych typerów do dokonania zakładów w serwisie bukmacherskim. Warto jednak sprawdzić opinie klientów i reputację bukmachera przed rejestracją na jego stronie i dokonaniem zakładów.

Dodaj komentarz