Pogorszył się stan Antosia z Sejn

Pilnej operacji w Bostonie potrzebuje Antoś Kuczyński z Sejn

Pilnej operacji w Bostonie potrzebuje Antoś Kuczyński z Sejn, który urodził się ze skomplikowaną wadą serca. W ostatnim czasie stan chłopca znacząco się pogorszył. 

 

Antoś urodził się z zarośniętą zastawką pnia płucnego, czyli zarośniętą drogą odpływu krwi z serca do płuc, skorygowane przełożenie dużych naczyń. Wada w której duże naczynia odchodzące od serca (aorta i tętnica płucna) nie są połączone z prawidłowymi komorami. Aorta odchodzi od prawej komory zamiast lewej, a pień tętnicy płucnej z lewej zamiast z prawej. Całkowity kanał przedsionkowo-komorowy jest to duży ubytek przegrody międzyprzedsionkowej i międzykomorowej oraz brak podziału wspólnej zastawki przedsionkowo-komorowej po prostu jedna z zastawek jest zarośnięta (trójdzielna). Dodatkowa żyła główna górna. Serduszko położone jest po prawej stronie z prawostronnym łukiem aorty, ale akurat to ma najmniejsze znaczenie, bo z tym można żyć.

 

Leczenie w Europie tak skomplikowanej wady nie jest możliwe, a jedyną nadzieję otrzymaliśmy z Bostonu w USA - z kliniki specjalizującej się przypadkami najtrudniejszymi z najtrudniejszych. Lekarze zza oceanu nie tylko zachowają serce dwukomorowe, ale także przeprowadzą całkowitą korektę wady Antosiowego serca. 

 

W czwartek 8 kwietnia Antek miał cewnikowanie serca, po którym jego stan się pogorszył. Obecnie trwa walka z czasem o uzbieranie kwoty pozwalającej na przeprowadzenie operacji. W ciągu miesiąca trzeba uzbierać aż 1,5 mln zł. 

 

  1. Link do grupy Serduszko dla Antosia Kuczyńskiego - Licytacje
  2. Link do strony Fundacji Siepomaga, gdzie prowadzona jest zbiórka pieniędzy dla Antosia Kuczyńskiego

Dodaj komentarz