Petycja ws. nieprzetestowanych szczepionek przeciw COVID-19

Do suwalskiego Ratusza wpłynęła petycja w sprawie szczepionek przeciwko koronawirusowi

Do suwalskiego Ratusza wpłynęła petycja w sprawie szczepionek przeciwko koronawirusowi. - Nigdy wcześniej nie przeprowadzano na taką skalę eksperymentów na ludziach przy zastosowaniu technik transgenicznych - twierdzi jej autorka.

 

Petycja mikrobilog Anny S. porusza, jej zdaniem, bardzo ważne zagadnienie, jakim jest stosowanie preparatów niewystarczająco przebadanych, które są obecnie w fazie badań. Dla szczepionki Pfizer BioNTech badania podstawowe skończą się w 3 sierpnia 2021, a końcowe badania planowane są na 31 stycznia 2023r. Termin zakończenia badań dla szczepionki Astra Zeneca przypada dopiero w kwietniu 2024r.

 

- Nigdy wcześniej nie przeprowadzano na taką skale eksperymentów na ludziach przy zastosowaniu technik transgenicznych. Mieszkańcy Suwałk powinni o tym wiedzieć i świadomie podejmować decyzje ryzyka związanego z eksperymentem medycznym - czytamy w petycji.

 

W odpowiedz Zdzisław Przełomiec, przewodniczący Rady Miasta Suwałki przekazał, że Rada Miasta nie jest właściwym organem do rozpatrzenia powyższej petycji. W związku z tym pismo zostało przekierowane do Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego. 

4 Komentarzy

mietek

25/02/2021

Odpowiedź już jest znana; producent/producenci zapewniają wysokie standardy produkcji, wysoką skuteczność (nawet 95%) i bezpieczeństwo- przecież są dopuszczone do stosowania.... I takie tam.

Przemysł farmaceutyczny z nawiązką musi odbić sobie za miliony niesprzedanych szczepionek na świńską i ptasą grupę.

Dodaj komentarz