Strażacy docenieni za wzorową postawę

strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej, którzy uratowali życie kobiecie

 

Wyróżnienia otrzymali w piątek (02.12) strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Suwałkach, którzy w październiku uratowali życie kobiety.

 

Zdarzenie miało miejsce 27. października w okolicy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej przy ulicy Mickiewicza 15 w Suwałkach. Wtedy to starsza kobieta upadła w trakcie jazdy trójkołowym rowerem. U poszkodowanej, około 70-letniej kobiety stwierdzono brak funkcji życiowych. Na miejsce zdarzenia przybył zastęp PSP, który skutecznie przeprowadził resuscytację krążeniowo-oddechową do czasu przywrócenia funkcji życiowych. Następnie Państwowe Ratownictwo Medyczne zabrało poszkodowaną do szpitala. 

 

Dzięki właściwej reakcji strażaków życie kobiety udało się uratować. W związku z tą sytuacją dziś w siedzibie Komendy Miejskiej Pństwowej Straży Pożarnej w Suwałkach przy ulicy Witosa odbyła się uroczysta zbiórka, podczas której sześciu funkcjonariuszy z JRG Nr 1 otrzymało wyróżnienia, nagrody pieniężne i rzeczowe. Wyróżnienia wręczali Podlaski Komendant Wojewódzki PSP, Komendant Miejski PSP w Suwałkach oraz właściciel firmy Elektromil, mający swoją siedzibę w pobliżu miejsca tego zdarzenia. Była to swego rodzaju druga część uhonorowania strażaków, którzy podczas obchodzonego niedawno Narodowego Święta Niepodległości otrzymali awanse na wyższe stopnie. 

- To nie pierwszy raz, gdy w Komendzie Miejskiej Straży Pożarnej w Suwałkach doszło do takiego zdarzenia. Pół roku temu, może trochę więcej, ta sama grupa ludzi zareagowała w taki sam sposób. Wypełnili to co najważniejsze, treść przysięgi strażackiej. Wypełnili ją bardzo godnie, a ja takich ludzi będę wspierał i nagradzał - mówił obecny na uroczystości st. bryg. Sebastian Zdanowicz Podlaski Komendant Wojewódzki PSP.

 

Dodaj komentarz