Ruszają Konsultacje Strategii „Suwałki 2030”

Strategia Zrównoważonego Rozwoju Miasta Suwałki do roku 2030

Władze Suwałk zachęcają mieszkańców do aktywnego udziału w pracach nad Strategią Zrównoważonego Rozwoju Miasta Suwałki do roku 2030.

 

W ubiegłym roku zakończył się okres realizacji „Strategii Zrównoważonego Rozwoju Miasta Suwałki do roku 2020”. W związku z tym Władze Suwałk przystąpiły do opracowania nowego dokumentu obejmującego kolejną dekadę. „Strategia Zrównoważonego Rozwoju Miasta Suwałki do roku 2030” będzie istotna z punktu widzenia zmian zachodzących w krajowym i europejskim otoczeniu naszego miasta. Dokument powstaje również w trosce o stałe podnoszenie poziomu warunków życia mieszkańców oraz harmonijny rozwój społeczno-gospodarczy miasta.

 

Projekt Strategii „Suwałki 2030”, który powstał przy aktywnym udziale przedstawicieli środowisk społecznych i gospodarczych oraz przy wsparciu ekspertów zewnętrznych z zakresu planowania strategicznego i rozwoju regionalnego, przygotowywany jest w modelu uspołecznionym, z wykorzystaniem szerokich konsultacji społecznych, które ruszą już w poniedziałek (25 stycznia 2021r.). - To najważniejszy dokument dla Suwałk. Miasto znajduje się w ważnym momencie i stoją przed nami istotne dylematy ale też i wyzwania. Musimy odpowiedzieć sobie na pytanie w jakim kierunku mamy podążać na kolejne lata. Określiliśmy pewien punkt docelowy w rozwoju Suwałk. Teraz musimy do niego dotrzeć – informuje Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

 

Do prac nad nową strategią powołano trzy zespoły, które zajmowały się mieszkańcami, gospodarką i przestrzenią miejską. Suwałki 2030 to: dobre życie, zrównoważony rozwój, silni mieszkańcy, nowoczesna gospodarka i wyjątkowe środowisko. Wokół tych haseł zbudowana została nowa Strategia naszego miasta. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej Urzędu Miasta w Suwałkach. 

4 Komentarzy

Miastowy

22/01/2021

Jeśli chodzi o rozwój, to z pewnością przydadzą się:

- nowe drogi na północy i zachodzie

- Trasa Zachodnia

- poprawa stanu głównych ulic, np. Noniewicza, Sikorskiego czy Kościuszki

- nowe osiedla deweloperskie typu Chopina Park

- przede wszystkim więcej parków, zieleni i rewitalizacja istniejących skwerów, więcej drzew

- i wiele innych

Obiektywny

23/01/2021

Dodane przez Miastowy w odpowiedzi na

Priorytet powinna mieć Trasa wschodnia,bardzo jej brakuje.Odciążyło to by ruch przez Centrum.

Tomasz Suwalczanin

24/01/2021

Czas pomyslecbo dworcu PKP ktory jak w kazdym miescie jest wzytowka kazdego przyjezdzajacego. Nawet miasto Lodz pozbylo sie zabytkowego dworca Fabrycznego budujac nowy. Tereny wokol dworca PKS  sa nie wykorzystane i mix na go swietnie wkomponowac i przyblizyc do miasta nue tylko dla wygody kazdego podruzujacego ale i wygladu i funkcjonowania miasta. Caly swiat stawia na kolej jako najszybsxy i ecologiczny srodek wspolczednego transportu. Czas na znany  a nie zycie przeszloscia. To podstawowe wezwanie dla Wlodarzy Miasta. 

lospojohermanos

24/01/2021

Ludzie strategia jest opracowywana na cala dekade a wam najwazniejsze sa drogi ktore w dwa lata mozna skonczyc. to co pozostale 8 lat mozemy nic nie robic plan wykonany. za 10lat moje dzieci to beda nastolatki. i to bardziej pod katem mlodego pokolenia powinna powstac strategia. co sprawi ze ci mlodzi ludzie beda chcieli tu zostac.Myslicie ze drogi cos dadza. to tylko zaspokoi potrzeby malej grupy, ktorzy mysla jak do roboty dojechac w miescie gdzie w kazde miejsce dojedzies w 15min.a co po pracy szama telewizor i lulu?gdzie rekreacja. zagospodarowanie zieleni z kafejkami i takimi maly oazami. moze sciezki z tartanem do biegania z duzymi drzewami zeby byl cien. Moze nowe plany zagospodarowania przestrzennego dla zabudowy jednorodzinnej bez blokowisk pod nosem.  urzednikom z um polecam opracowania Jana Ghela. 

Dodaj komentarz