Poszukiwania ciała 60-latka przy Sportowej

śledztwo w sprawie zabójstwa 60-letniego pensjonariusza noclegowni w Suwałkach

Prokuratura Okręgowa w Suwałkach prowadzi śledztwo w sprawie zabójstwa 60-letniego pensjonariusza noclegowni w Suwałkach, do którego doszło w kwietniu 2011 roku.

 

W kwietniu 2011 roku 60-letni pensjonariusz jednej z noclegowni w Suwałkach zaginął i pomimo wielu działań nie było wiadomo co z nim się stało. Prowadzone wówczas śledztwo nie dostarczyło wystarczających dowodów, aby wyjaśnić okoliczności zaginięcia mężczyzny i zostało umorzone. Pomimo umorzenia, sprawa nadal pozostawała w zainteresowaniu organów ścigania, jednak działania pozaprocesowe nie przynosiły efektu.

 

W sierpniu 2020 roku prokurator przekazał sprawę policjantom z tzw. Archiwum X, czyli Zespołowi do Spraw Przestępstw Niewykrytych z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. Dodatkowe działania funkcjonariuszy z Archiwum X, przy wykorzystaniu najnowszych metod badawczych, doprowadziły do ustalenia, że najprawdopodobniej zaginiony mężczyzna został zabity, a jego zwłoki ukryte. Policjanci ustalili także dwóch podejrzanych, a byli to 43-letni mieszkaniec Suwałk i 32-letni mieszkaniec powiatu łomżyńskiego. Obecnie trwają poszukiwania ciała mężczyzny. Przy ulicy Sportowej w Suwałkach, gdzie najprawdopodobniej ciało zostało zakopane, policja odgrodziła kawałek terenu i z użyciem ciężkiego sprzętu prowadzi poszukiwania. 

 

2 Komentarzy

Dodaj komentarz