Jak zachęcić przedsiębiorców do udziału w Suwalskiej Karcie Mieszkańca?

Za mało podmiotów SKM Suwałki

O podjęcie działań mających ma celu poszerzenie grona Partnerów Programu Suwalska Karta Mieszkańca apeluje Karol Korneluk z Koalicji Obywatelskiej.

 

Od 1 września 2018 roku mieszkańcy Suwałk są uprawnieni do wielu zniżek i preferencji dzięki Suwalskiej Karcie Mieszkańca. Ma ona na celu wprowadzić kompleksowy program działań zmierzających do poprawy warunków życia mieszkańców. Posiadacz Suwalskiej Karty Mieszkańca jest uprawniony do zniżek podczas korzystania z oferty miejskich jednostek kultury i sportu. Posiadanie Karty uprawnia również do korzystania z bezpłatnych przedszkoli prowadzonych przez Miasto Suwałki i zniżki w Żłobku Miejskim. Również firmy i przedsiębiorcy mogą przystąpić do realizacji programu Suwalska Karta Mieszkańca jako Partnerzy, oferując swoim klientom-posiadaczom Karty, zniżki na swoje usługi lub upusty na sprzedawane towary. Na dzień dzisiejszy na liście przedsiębiorców wspierających program znajdują się 33 pozycje. 

 

Radny zwrócił się do prezydenta Suwałk z interpelacją w której proponuje, aby podjąć działania mające ma celu poszerzenie grona Partnerów programu i zachęcenia do przystąpienia do niego właścicieli lokali gastronomicznych i usługowych (np. fryzjerzy, kosmetyczki, krawcowe) działających na terenie naszego miasta.

 

- W dzisiejszych czasach pandemii koronawirusa na kolejne branże nakładane są nowe zasady funkcjonowania i ograniczenia związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Restrykcje i ograniczenia związane z pandemią powodują, że wiele miejsc pracy jest zagrożonych. Przystąpienie do programu w roli Partnera powinno przynieść korzyści zarówno dla przedsiębiorców jak i mieszkańców naszego miasta. Przedsiębiorcy dzięki oferowanym zniżkom i rabatom będą mogli pozyskać dodatkowych klientów. A suwalczanie będą mogli zakupić produkty lub usługi w korzystnych cenach. Proszę również o przeprowadzenie akcji informacyjnej skierowanej do potencjalnych Partnerów i wskazanie przedsiębiorcom, jakie korzyści może nieść dla nich przystąpienie do programu - czytamy w interpelacji.

Dodaj komentarz