Czas Dzięciołów nad Wigrami

rozmowa o dzięciołach z ornitologiem Adamem Zbyrytem

Wigierski Park Narodowy zaprasza w czwartek 15. kwietnia o godzinie 19.00 na rozmowę o dzięciołach z ornitologiem Adamem Zbyrytem.

 

Wiosna to w przyrodzie niesamowity czas. Szczególny czas ptaków, kiedy są one bardzo aktywne. Wszędzie je słychać i łatwo dostrzec, gdyż liście na drzewach i krzewach dopiero się rozwijają. - Zapraszamy na rozmowę o dzięciołach z ornitologiem Adamem Zbyrytem w czwartek 15 kwietnia o godzinie 19.00. Aby uzyskać link do spotkania należy wysłać zgłoszenie na [email protected] - informuje WPN.

 

Adam Zbyryt - Pracownik Polskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków (PTOP) i Wydziału Biologii Uniwersytetu w Białymstoku, twórca audycji w radio 357, autor książek o przyrodzie "Ptaki Puszczy Białowieskiej" i "Krajobraz strachu". Na co dzień zajmuje się ochroną i badaniem ptaków.

 

Na tym jednak nie koniec. W dniach 16 - 18 kwietnia pracownicy WPN zachęcają do spacerów po lesie, do obserwacji i fotografowania dzięciołów oraz innych ptaków. Zrobione djęcia można umieścić w dyskusji wydarzenia na Facebooku "Czas Dzięciołów". Wybrane fotografie nagrodzone zostaną gadżetami. Z kolei w weekend 17 - 18 kwietnia w Wigierskim Parku Narodowym, na ścieżkach edukacyjnych Las i Suchary w Krzywem odbędzie się ornitologiczna gra terenowa. Instrukcja do gry będzie umieszczona przy bramie na początku ścieżki Las.
 

1plakat

Dodaj komentarz