Bokserzy z Suwałk na podium Mistrzostw Województwa Podlaskiego

zawodnicy sekcji bokserskiej Ośrodka Sportu i Rekreacji Mistrzami Województwa Podlaskiego w boksie

Sześcioro zawodników sekcji bokserskiej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach zostało Mistrzami Województwa Podlaskiego w boksie.

 

W dniach 5-6 marca w sokólskiej hali sportowej odbyły się Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w boksie pod Patronatem Starosty Sokólskiego Piotra Rećko. Do zawodów zgłosiło się 83 zawodników i zawodniczek z 9 klubów bokserskich z województwa podlaskiego. Sekcję bokserską OSiR Suwałki reprezentowało 11 zawodników w czterech kategoriach wiekowych. Celem zawodów było wyłonienie mistrzów województwa podlaskiego w boksie w kategoriach: Młodzik, Kadet, Junior, Młodzieżowiec oraz reprezentantów Podlaskiego Okręgowego Związku Bokserskiego do startu w Mistrzostwach Polski Juniorów i Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży.

 

Sześcioro zawodników sekcji bokserskiej Ośrodka Sportu i Rekreacji zostało Mistrzami Województwa Podlaskiego w boksie. Należy tutaj podkreślić bardzo dobrą postawę Zuzanny Krysińskiej, która w finale pokonała zawodniczkę gospodarzy, aktualną mistrzynię Polski – Urszulę Kucharewicz. Na najwyższym stopniu podium stanęła również Samanta Kamińska i Julia Łapińska. Wśród mężczyzn złoty medal wywalczył Zbysław Waraksa, Mateusz Rzodkiewicz i Paweł Naruszewicz.

 

Na drugim stopniu podium stanęli Przemysław Waraksa i Natalia Makucha. Ponadto na słowa uznania zasługuje występ Adriana Żukowskiego, który pomimo przegranej pokazał bardzo mądry i dojrzały boks. Ostatecznie sekcja bokserska OSiR Suwałki uplasowała się na drugim miejscu w klasyfikacji drużynowej na dziewięć podlaskich klubów. Trenerem pięściarzy jest Paweł Pasiak.

 

2 Komentarzy

Dodaj komentarz