25-letni suwalczanin aresztowany za nękanie byłej partnerki

Na dwa miesiące do aresztu trafił 25-letni stalker zatrzymany przez suwalskich policjantów

Na dwa miesiące do aresztu trafił 25-letni stalker zatrzymany przez suwalskich policjantów. Podejrzany uporczywie nękał swoją byłą partnerkę oraz zniszczył jej telefon komórkowy. 

 

Suwalscy policjanci zatrzymali 25-letniego suwalczanina podejrzanego o stalking oraz zniszczenie telefonu komórkowego. Jak ustalili policjanci, mężczyzna od sierpnia uporczywie nękał byłą partnerkę. Po kilkanaście razy na dobę, o różnych porach dnia i nocy telefonował do niej, wysyłał sms-y w których wyzywał kobietę, groził jej odebraniem dziecka i rozpowszechnieniem jej zdjęć. Podejrzany przychodził również pod dom byłej partnerki i wykrzykiwał pod jej adresem obraźliwe słowa i groził pozbawieniem życia. Zdarzyło się również, że mężczyzna obrzucił jej dom różnymi śmieciami. 

 

Swoim zachowaniem doprowadził do tego, że kobieta bała się wyjść z własnego domu. Czara goryczy przelała się, kiedy 25-latek zniszczył kobiecie telefon (12.10) komórkowy. Wtedy mieszkanka Suwałk postanowiła powiadomić policjantów. We wtorek zatrzymany usłyszał zarzuty stalkingu i zniszczenia mienia. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy. Zgodnie z kodeksem karnym, za stalking grozi kara do ośmiu lat pozbawienia wolności, a za uszkodzenie mienia do pięciu.

2 Komentarzy

Dodaj komentarz