Czerwiec
7
piątek
godzina:
18:00

VII Soulwałki Gospel Workshop

data zakończenia:
SOK, Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5

 

Siódma edycja Festiwalu Soulwałki Gospel Workshop odbędzie się w dniach 7-9 czerwca 2024 r., w Suwalskim Ośrodku Kultury przy ul. Jana Pawła II 5. Gośćmi tej edycji będą Norris Garner oraz Beata Stasiak.

 

Warsztaty dla dzieci VII Soulwałki Gospel Workshop z Beatą Stasiak

 

Suwalski Ośrodek Kultury zaprasza na warsztaty gospel dla dzieci, które odbędą się w ramach tegorocznej edycji SOULWAŁKI GOSPEL WORKSHOP Tribute to Clarence „Mr. Gospel” Eggelton! Warsztaty poprowadzi Beata Stasiak.

Efekty warsztatów zostaną zaprezentowane podczas Koncertu Finałowego VII Soulwałki Gospel Workshop z Suwalską Orkiestrą Kameralną 9 czerwca o godz. 18.00 w sali im. Andrzeja Wajdy.

 

Beata „Beti” Stasiak Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną II stopnia im. J. Elsnera w Warszawie na wydziale wokalnym. W latach 2002 – 2009 śpiewała w zespole SOMETHING ELSE, a następnie w SWINGFULL TRIO. Zasiada w jury, prowadzi warsztaty wokalne oraz warsztaty gospel w całej Polsce. Przygotowuje także solistów i duety do konkursów i festiwali – jej podopieczni często zdobywają nagrody i wyróżnienia. Muzyką gospel zajmuje się już od 1996r. Prowadzenie chóru to jej wielka pasja – od 15 lat uczy, słucha, wiele daje z siebie i wiele od swoich chórzystów otrzymuje.

 

Warsztaty dla dorosłych i młodzieży VII Soulwałki Gospel Workshop z Norrisem Garnerem

 

Warsztaty dla dorosłych i młodzieży, odbędą się w ramach tegorocznej edycji SOULWAŁKI GOSPEL WORKSHOP Tribute to Clarence „Mr. Gospel” Eggelton! Warsztaty poprowadzi Norris Garner.

Efekty warsztatów zostaną zaprezentowane podczas Koncertu Finałowego VII Soulwałki Gospel Workshop z Suwalską Orkiestrą Kameralną 9 czerwca o godz. 18.00 w sali im. Andrzeja Wajdy.

 

Norris Garner Kompozytor, wokalista, dyrygent, pianista, producent muzyczny. Charyzmatyczny dyrygent i wokalista. Ceniony wokalista wykonujący wszechstronny repertuar muzyki gospel, pop, jak i blues, jazz, etc. Urodzony w Roanoke Rapids w USA, swoją wielką pasję do muzyki oraz szczególne uzdolnienia muzyczne przejawiał od najmłodszych lat. W wieku kilkunastu lat przeniósł się do Waszyngtonu, gdzie rozpoczął karierę muzyczną komponując pieśni oraz dyrygując chórami gospel na wschodnim wybrzeżu USA. Rozpoczął jako samouk, potem studiował na uniwersytecie w Waszyngtonie. Pracował jako pedagog i dyrygent w Nord Caroline State Univercity. Jego kompozycje weszły na stałe do repertuaru chórów gospel kościelnych i po dziś dzień cieszą się dużą popularnością w USA dzięki takim albumom jak m.in.: „He’s blesing me” „God is” „Joy”. Jako kompozytor i wokalista występował i współpracował z Gospel Music Workshop of America Mass Choir, the Thomas Dorsey Mass Choir, The Mississippi Mass Choir, Yolanda Adams, John P. Kee, Vanessa Bell Armstrong, Isaiah Thomas, John Tillery & Living Sacrifice, współpracując z największymi muzykami USA i nie tylko. Od 2004 roku czynnie udziela się podróżując po Europie (Polska, Dania, Niemcy, Szwecja, Hiszpania) jako instruktor warsztatów muzyki gospel.

 

Kalendarium