W suwalskim szpitalu powstanie masowy punkt szczepień

współpraca w celu utworzenia na terenie miasta masowego punktu szczepień

Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk wspólnie z Adamem Szałandą, dyrektorem Szpitala Wojewódzkiego w Suwałkach podjęli współpracę w celu utworzenia na terenie miasta masowego punktu szczepień przeciwko COVID 19. 

 

To efekt wytycznych związanych ze wzrostem liczby szczepionek, które mają niebawem trafić do Polski. Punkt jest już gotowy do pracy. Ponadto prezydent podjął pracę na rzecz utworzenia drugiego punktu na południu Suwałk. - Wszystkie samorządy otrzymały wytyczne z Kancelarii Premiera dotyczące utworzenia na terenie swojego terenu masowych punktów szczepień. Oczywiście od razu podjąłem działania by utworzyć takie punkty na terenie Suwałk. We współpracy z dyrektorem szpitala Panem Adamem Szałandą zgłosiliśmy, że taki punkt szczepień zostanie stworzony właśnie na terenie Szpitala Wojewódzkiego przy ul. Szpitalnej. Oczywiście pozostałe 13 punktów szczepień oraz punkt w szpitalu dalej będą działały na terenie Suwałk. Dziennie te wszystkie miejsca będą mogły wykonać ponad 1000 szczepień – informuje Czesław Renkiewicz.

 

- Wspólnie z dyrektorem Adamem Szałandą określiliśmy podział zadań przy stworzeniu tego punktu. Ja powołałem swojego pełnomocnika, który będzie za to odpowiadał. Został nim Pan Grzegorz Krysa zastępca Dyrektora OSIR w Suwałkach. Miasto będzie odpowiadało za pomoc logistyczno – organizacyjną – wyjaśnia włodarz.

 

Masowy punkt szczepień w szpitalu będzie miał oddzielne wejście oraz ciągi komunikacyjne. Osoby udające się na szczepienie nie będą narażone na kontakt z chorymi. Pracownicy miejskich jednostek, którzy zostaną skierowani do akcji masowych szczepień zostaną odpowiednio przeszkoleni i pomogą w rejestracji pacjentów i wypełnianiu niezbędnych dokumentów. Miasto zapewni również brakujące meble czy też sprzęt. Kadra szpitala weźmie na siebie natomiast cały ciężar dotyczący strony medycznej.

 

- Punkt szczepień mógłby rozpocząć funkcjonowanie już teraz. Jesteśmy organizacyjnie do tego przygotowani. Pierwotnie mówiło się, że Masowe Punkty Szczepień miały rozpocząć swoją działalność od 19 kwietnia. 2 dni temu rzecznik rządu mówił, że będzie to jednak dopiero maj. Z kolei Premier RP mówi, że 20 kwietnia. My ze swojej strony przygotowaliśmy się do tego zadania. Brakuje nam jedynie szczepionek – podsumowuje Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

 

Oprócz masowego punktu szczepień w szpitalu kolejny prawdopodobnie powstanie w hali OSIR przy ul. Wojska Polskiego 2 lub w hali Suwałki ARENA. W tym celu Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk prowadzi rozmowy z innym podmiotem leczniczym, który wykazuje zainteresowanie taką współpracą.

1 Komentarzy

Dodaj komentarz