Stołówka i kuchnia w SP4 po remoncie

zakończył się remont stołówki i kuchni w Szkole Podstawowej nr 4

 

Później niż planowano, ale ostatecznie zakończył się remont stołówki i kuchni w Szkole Podstawowej nr 4 w Suwałkach. 

 

Po powrocie do szkoły po feriach dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Suwałkach będą mogły skorzystać z nowo wyremontowanej stołówki i kuchni. Firma, która wygrała przetarg zakończyła realizację inwestycji, która zgodnie z harmonogramem miała być wykonana już we wrześniu ubiegłego roku. Miasto Suwałki na tę inwestycję przeznaczyło ponad 1,5 mln zł. W piątek (02.02) z wizytą do Szkoły Podstawowej nr 4 udał się Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

- Niestety inwestycja realizowana z problemami z powodu wykonawcy, który nie do końca dochował terminowości wynikającej z umowy. Przepraszam za to. Ostatecznie stołówka jest już gotowa i będzie w nowym semestrze służyć dzieciakom - przekazał Czesław Renkiewicz.

Przypomnijmy, że Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 4 w Suwałkach została podzielona na dwa zadania. Oprócz przebudowy bloku żywieniowego większym zadaniem zajmuje się  firma REM-BUD. Chodzi o rozbudowę budynków szkoły z budową nowej sali gimnastycznej oraz zagospodarowaniem terenu. Wartość kontraktu to 25 139 878,45 zł brutto, a termin zakończenia 10.08.2024 r.

 

Całkowity koszt inwestycji to 26 707 007,24 zł, z czego wysokość dofinansowania Inwestycji z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych wynosi 21 250 000,00 zł, a udział własny miasta wynosi 5 457 007,24 zł.

 

1 Komentarzy

Dodaj komentarz